Akrep Burcu Özellikleri

23 Ekim ile 21 Kasım

Kimler Akrep Burcu Olur?

Akrep burcu olabilmek için 23 Ekim ile 21 Kasım tarihleri arasında doğmuş olmak gerekmektedir. Bu burcun özelliklerini taşıyabilmek için doğum tarihi itibariyle bu tarihler arasında bir güne denk gelindiğimde yeterli sebep sağlanmış olmaktadır. Akrep burcunun olumlu ve olumsuz özelliklerini yazımızda belirtmeye gayret edeceğiz. Ayrıca kadınların ve erkeklerin taşımış olduğu olumlu ve olumsuz özelliklerde tek tek anlatacağız.

Yönetici Gezegeni: Pluto-Mars
Element: Su
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 2,4
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Topaz
Renk: Koyu Kırmızı, Şarap, Patlıcan
Tarot Kartı: Ölüm
Hayvan: Akrep ve yer altı yaratıkları
Bitki: Akasya, Açelya, Krizantem
Kıymetli Taş: Turkuaz, Yılantaşı
Kıymetli Maden: Plütonyum

Akrep Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Akrep burcu iyi ya da kötü duygularını karşı tarafa belli etmemeye çalışır. Duyguları konusunda son derece ketum bir görünüm sahip olan akrep burcu bu yapısı itibariyle kendisi için olumlu bir özellik olarak sayabiliriz. Üzüldüğünü veya mutlu olduğunu çok iyi şekilde saklayarak hiçbir şekilde belli etmez. Kendisini tam bir sır küpü olarak duygular anlamında belli etmez.
 • Burçlar arasında arkadaşlık edilebilecek en samimi ve gerçek dost olarak nitelendirebileceğimiz burç akrep burcudur. Bir arkadaş grubu arasında kendisini kurduğu dostluklar ve her zaman aranan kişi olması sebebiyle fazlası ile belli eder. Parmakla gösterilecek kadar net bir şekilde samimiyetini belli eder ve harbi bir dosttur akrep burcu.
 • Akrep burcu görünüm itibariyle cazibe odağı olmayı başaran enteresan burçların başında gelir. Bakımlı ve çekici bir görünüme sahip olmak için çok fazla çaba harcar. Bu çabaları her daim başarı ile sonuçlanırken akrep burcunun üstünde taşımış olduğu şeytan tüyü de cazibesine artı puan katar ve eşsiz bir anlam kazandırır.
 • Akrep burcunun en önemli özelliklerinden bir tanesi de güçlü bir yapısının olmasıdır. Hem erkek akreplerinde hem de kadın akreplerinde bu özelliği görebilmek mümkündür. Duygularını belli etmemesi ile bir arada iyi bir özellik olarak birbirini tamamlayan özelliklerle kendisini daha da belli eder. Bu özellikleri taşıyan akrep burcu yükseleninden aldığı özellikler ile de kendini daha da özelleştirir.
 • İş ve özel hayat anlamında çok fazla çaba sarf eden bir burç olan akrep burcu en çalışkan burçlardan bir tanesidir. Sürekli daha iyi olabilmek için her anlamda kendisine katkı sağlamak için çok çalışkandır ve bunu en iyi şekilde konuşturur. Göz dolduran bu özelliği ile kendisine herkesin takdirini çekmeyi başarır.
 • Yaptığı hemen her harekette ve attığı hemen her adımda oldukça kararlıdır. Güçlü ve kararlı yapısı ile iyi bir lider olabilir. Duygularını çok iyi sakladığı için karşı tarafa çok az bilgi verir ve hep bir bilmece gibi görünür. Bütün bu yapısının altında kararlı yapısı ile ön plana çıkar.
 • Akrep burcuna karşı ne konuda olursa olsun hareket ederken çok dikkatli olmak lazım. Çünkü güçlü sezgileri sayesinde yapacağınız şeyleri önceden tahmin edebilir. Özellikle yalan konusunda bir kez daha düşünmeniz gerekir. Sizin tahmin edemeyeceğiniz bir çok olayı önceden tahmin ederek sizi şaşırtabilir. Bu özelliği sayesinde kendisine apayrı bir anlam katar.
 • Akrep burcu çok iyi analizler yapabilir. Böylelikle olaylara karşı aldığı ve alacağı kararlar konusunda olumlu ve olumsuz yönleri ölçer tartar ve en güçlü analizleri oluşturarak buna göre hareket eder. Akrep burcunu ön plana taşıyan özellikler arasında bu özellik kendini çok iyi şekilde belli eder. Analizleri sayesinde attığı adımları daha sağlam şekilde atar ve yanılma riski azdır.

Akrep Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Akrep burcunun belki de en kötü yanlarından bir tanesi aşırı kindar olmasıdır. Kendisine yapılan bir yanlışı hiçbir zaman unutmaz ve sürekli içinde taşır. Duygularını pek belli etmediği için ne zaman nerde ne yapacağı belli olmadığından tehlikeli bir özelliktir. Akrep burcu ile uyumlu olmakta fayda vardır.
 • Akrep burcu tamamen aldığı kararlarda kendi fikirlerinin ön planda olmasını ister ve bunun için özel çaba harcar. Ben merkezli bir yapıya sahip olduğu için sadece kendi fikirlerinin hayata geçirilmesini ister. Tüm dünyanın kendi fikirleri etrafında dönmesini ister. Dik kafalı yapısı olduğu içinde bu ben merkezli yapısı konusunda oldukça inatçıdır.
 • İlişkilerinde oldukça kıskanç bir yapıya sahiptir. Mantıklı yada mantıksız mı diye düşünmeden fazlası ile kıskanç bir yapıya sahiptir. Akrep burcu olan biriyle ilişki halinde olanların bu konuyu çok iyi bilmeleri gerekir ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Dikkat edilmez ise eğer yanlış anlaşılmaya maruz kalarak akrebin elinden çok fazlası ile çekerler.

Akrep Burcu Takım Yıldızı

Akrep burcunu astrolojik olarak incelediğimiz zaman özenle incelememiz gereken bir burç olduğundan dikkatimizi artırmalıyız. Takım yıldızına baktığımız zaman en parlak yıldızının Ras el Gethi olduğu göze çarpmaktadır. Genel özellikleri ile de oldukça ilginç bir burç olan akrep astrolojik bakımdan da yıldız kümesi itibariyle de özel bir yere sahiptir.

Akrep Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu özellik olarak diğer burçlardan farklı yanlarını şöyle açıklayabiliriz. En ciddi burçlardan bir tanesidir. Duygularını çok iyi sakladığı için tam bir sır küpü olarak bilinir. Gözlemleme yeteneği çok fazla gelişmiştir böylelikle tüm detayları en ince ayrıntısına kadar gözleyerek inceler. Akrep burcu adını aldığı akrep hayvanı gibi her an saldırıya hazır ve iğnesi ile bekleyen bir moda bürünmüş şekli ile her şeye hazırlıklıdır. Akrep burcunun çelişkili bir kişiliğinin olduğunu söylesek yanlış yapmış olmayın. Ne zaman hangi tavrı alabileceğini önceden kestirmek oldukça zordur. Bu bakımdan yapacağı her harekette sürprizlerle dolu olabilir.

Akrep Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcunun erkeği arzulu ve tutkulu bir yapıya sahiptir. Duygusal yapısı ile bir araya geldiği zaman partneri ile çok mutlu bir hayat sürdürebilir. Yaptığı her hareketinde oldukça kararlı adımlar atarak hiç pişman olmamaya çalışır. Duyarlı bir yapısı olduğu için hassas davranışlara sahiptir. Dış görüntüsü itibariyle neşeli ve çok harektli olarak gözlense de genel itibariyle karamsar bir hali vardır. Hayatın zevkli geçmesi konusunda oldukça fazla çaba harcar ve bunu başarır.

Akrep Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu kadını görünüm itibariyle çok özenli ve bakımlıdır. Bu yapısıyla cazibesine karşı koyacak kişi sayısı oldukça azdır. Yaptığı hareketlerinde hırslı davranışları ile ön plana çıkar. Alçak gönüllülüğü ile kendisini her alanda belli eder ve çok yumuşak başlı olduğunu söylemek mümkündür. Yalandan hiç hoşlanmaz ve en sevmediği hareketlerin başında sayabiliriz.

Akrep Burcu Ünlüleri Hangileridir?

Mustafa Kemal Atatürk Meltem Cumbul
Arzum Onan Mesut Yılmaz
Abdullah Gül Muazzez Abacı
Emel Sayın Nazlı Ilıcak

Akrep Burcu Nelerden Hoşlanır?

Akrep burcu hayatın zevklerini yaşamak için can atar. Kendisine bakmayı ve hoş görünmeyi çok sevdiği için dış görünümüne fazlası ile özen gösterir. Sosyal hayatında aktivitelere katılmayı ve liderlik etmeyi çok sever. Ben merkezli olduğu için kendi karar verdiği her türlü ortamda mutlu olabilir. Bu sayede kendi düşüncelerini hayata geçirmeyi başardığı için mutlu olur.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net