Aslan Burcu Özellikleri

23 Temmuz tarihi ile 23 Ağustos

Kimler Aslan Burcu Olur?

Aslan gibi yürekli olarak görülen aslan burcu kişileri hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi sizlere aktaracağız. Yazımızdan aslan burçlarının ne gibi özellikler taşıdığınız, nelerden hoşlandığını ve ne gibi olumsuz özellikleri bulunduğunu öğrenerek fikir sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden de yazımızı sonuna kadar okumanız gerekmektedir. 23 Temmuz tarihi ile 23 Ağustos tarihleri arasında doğan kişiler aslan burcu olurlar ve aslan burcunun özelliklerini taşımaktadırlar.

Yönetici Gezegeni: Güneş
Element: Ateş
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 5
Gün: Pazar
Uğurlu Taşı: Elmas
Renk: Sarı, Turuncu
Tarot Kartı: Kader Çarkı
Hayvan: Aslan, Kedi
Bitki: Ayçiçeği, Gül, Orkide, Krizantem
Kıymetli Taş: Pırlanta, Sarı Safir, Kedi Gözü
Kıymetli Maden: Altın

Aslan Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Aslan burcu olan kişilerin en başta bulundurduğu özelliklerin başında yüce gönüllü olmaları yer alıyor. Büyük bir özveriyle başkaları için uğraşırlar. Ayrıca eğer biriyle bir tartışma yaşadıysa ve kendisi haklı bile olsa mutlaka yüce gönüllü davranışlar sergileyerek o insanın mutlu olmasını ister ve onu affederek hemen samimiyet kurmaya devam ederler.
 • Gönülleri çok yüce ve büyük olduğundan dolayı en baştan beri dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de cömert davranmalarıdır. Kalpleri çok geniş olduğundan dolayı cömert yapıları sayesinde hem beğeni, hem de övgü toplarlar. Hatta birçok kişinin imrendiği kişilerden bir tanesi olmaktadır. Bu yüzden de çok sevilerek gruplara hemen alınırlar.
 • Sanatsal konularda ve diğer özellikler açısından yaratıcılıkları ön plandadır. Aynı durumu yaşayan birçok kişiye nazaran yaratı düşünme becerileri bir hayli yüksektir. Hediye alma konusunda bu yüzden çok güvenilir kişilerdir. Eğer birine hediye alacaksanız; mutlaka yengeç burcuna sahip olan kişilerden biriyle alışverişe çıkın ya da onun fikrini dinleyin. Hiç alışverişe çıkmadan bile, hediyeyi hazırlama ihtimaliniz vardır.
 • Babalık duygusu gelişen erkekler genellikle yengeç burcuna sahip kişilerdir. Kendi çocuğu olmasa bile üzüldüğü ya da mutsuz gördüğü bir çocuğu hemen kendi oğluymuş, kızıymış gibi saran erkekler yengeç burcu taşıyan erkeklerdir. Bu yüzden de babalık duygusu gelişmiş kişilerle birlikte olmak isterseniz; hemen yengeç araştırmasına girin.
 • Olaylar karşısında gösterdikleri fedakarlık oranı hat safhadadır. Fedakar olmak istediklerinden dolayı çevrelerinde çok fazla insan vardır. Bu insanların ihtiyaçları olduğu zamanlarda hemen yetişerek onlara yönelik yardımlarda bulunurlar. Hatta çok zor durumda olsalar bile maddi ya da manevi anlamda birine gereğinden fazla şekilde yardım ederek sevdiklerinin rahatlamasını isterler.
 • Diğer insanlardan çok üstün özellikleri vardır. Üstünlükleri sayesinde başkalarının gösterdiği olumsuzlukları bir kerede yok ederek kendi farklılıklarını ortaya koymayı çok iyi bir şekilde başarırlar. Üstünlük açısından çok iyi dereceleri vardır. Biri diğeri hakkında dedikodu yaparken o ortamdan hemen uzaklaşabilirler. Bunun en temel sebebi; hiçbir zaman kötülük düşünmemelerinden kaynaklandığı bilinmektedir.
 • Yaratıcılık becerileri çok iyi şekilde gelişmiştir. Zaten yaz ayında doğan kişilerin çoğu yetenekli ve sanatsal anlamda yaratı ürünler ortaya koyabilen özelliklere, el becerilerine sahip olan bireyler olmaktadır. El becerileri olarak değil de; bir kişiyi düşünme, gezi planı yapma ya da diğer konularda da hep yaratıcılık yengeç burcu barındıran kişilerin başlıca özellikleri arasında yerini korumaktadır.
 • Organizasyon becerileri en fazla gelişmiş olan grup sizin de tahmin edeceğiniz üzere aslan burçları olmaktadır. Aslan burcu olan kişiler bir doğum günü, parti, yaz organizasyonu gibi ayarlamaları çok iyi bir şekilde ayarlayıp herkesin o organizasyon dahilinde mutlu olmasını planlarlar. Bu yüzde de planları aslanlara yaptırmayı ihmal etmeyin.

Aslan Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • İnsanların hayatlarında olması gereken özelliklerden bir tanesi otorite sahibi olarak yaşamaya devam etmektir. Ancak her durumun ve özelliğin fazlası zarar olduğu için otoritenin fazlası da olumsuz anlamda karşımıza etkilerini çıkartabilir. Aslan burcu da otoritenin en fazla yaşandığı ve olumsuz anlamdaki etkilerini gördüğü burçlardan bir tanesidir, dersek yanlış olmaz.
 • Olaylara karşı tolerans göstermek kişiye her zaman olumlu anlamda avantajlar katar. Bir kişi ile tartıştığında ve karşıdaki kişi haksız olduğunda ona bir şans daha tanımak, olumsuzluğu tolerans göstererek olumlu hale çevirmek aynı zamanda bir erdemliktir. Ancak; aslan burcu olan kişilerde olumsuzluklara karşı tolerans göstermek gibi bir özellik yoktur.
 • İnsanların kendilerini güzel görmesi aslında hayattan zevk almalarına da işaret etmektedir. Ancak çok fazla kendisini beğenen ve hiçbir hatasını görmeyen kişi hataları hep başkalarında aramaya başlar. Bu durumda da yapılması gereken olumluluklar göz ardı edilir. Aslan burcu bireylerine baktığımızda ise; kendisini beğenmişlik hat safhada bulunmaktadır. Ne yazık ki onlara olumsuz dönüş yapar.

Aslan Burcu Takımyıldızı

Aslan burcunun en önemli özelliği ve diğer burçların takım yıldızlarından bir çırpıda ayrılmasını sağlayan 29 derecede yer alan Regal olmaktadır. Regalus adı da verilen bu takım yıldızı aslında onların olumlu özelliklerini ön plana çıkarmayı başaran ve hep dikkat çekici olan bir yıldızdır. Algarab yıldızı da sabit şekilde takımın içerisinde bulunmaktadır.

Aslan Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Hayata hep pozitif bakmayı kabul eden ve bu pozitif duruştan hiçbir zaman sıyrılmayan aslan burçları, zaman içerisinde daha iyi anlaşılır konumda yer almaya başlamıştır. Aslan burcu olan hem kadınlar, hem de erkekler enerjilerinden asla ödün vermemektedirler. Bu yüzden de hayat dolu olmak isteyen herkesin mutlaka aslan burcu bir arkadaşı bulunmalıdır. Aslan burcu erkekleri ve kadınlarının ortak özellikleri arasında; giyim konusunda gösterdikleri becerileri vardır. Bu becerileri sayesinde hızla ve özenli şekilde giyimlerini gerçekleştirebilirler. Kısa süre zarfında çekici olmayı başarmaları da gözden kaçmayan bir özelliktir. Bayanları da erkekleri de ayrıntıya çok fazla önem verdiklerinden dolayı kıyafet tercihi konusunda çok başarılı olmaktadırlar.

Aslan Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Bayanlar zeki erkeklerden çok hoşlanırlar. Üstelik zeki erkeklerle birlikte olarak evlendiğini düşünen bayanların birçoğu hayatları boyunca gerek maddi, gerekse de manevi anlamda zorluk çekmeyeceklerini düşünmektedirler. Siz de böyle düşünenler arasında yer alıyorsanız; tercihiniz yengeç erkekleri olmalıdır. Zeki tavırlarının yanı sıra becerikli ve sevecen tavırları da onları sevdiren özellikleri arasındadır.

Aslan Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Erkekler çekingen ve kendine güvenmeyip hep başka erkekleri bir güvence olarak gören bayanlardan hoşnutluk duymazlar. Bu tanıma en iyi şekilde uyan ve erkeklerin isteğini kusursuz şekilde karşılayacak olan bayanlar ise; aslan kadınları olmaktadır. Olaylar karşısında çekingen davranmadan son derece cesur tavırlarını sergilerler. Bu yüzden de cesaretli kadınlardan hoşlananlar aslan kadınlarını seçmeliler.

Aslan Burcu Ünlüleri Hangileridir?

Ahu Tuğba Sibel Can
İzzet Günay Fidel Castro
Uğur Mumcu Stanley Kubrick
Cenk Koray Bernard Shaw
Gönül Yazar Mata Hari

Aslan Burcu Nelerden Hoşlanır?

Aslan burcu taşıyan kadınların ve aynı zamanda da erkeklerin ilgi alanlarının başında sanat gelmektedir. Yetenekli ve yaratıcı özellikleri olduğundan dolayı onları rahatlatacak, tatmin edecek nokta sanat olmaktadır. Gezmek en çok istedikleri arasında yer almaktadır. Evde monoton bir şekilde oturmaktan hoşnutluk duymayan aslan burcu kadınları ve erkekleri yeni yerler keşfetmek isterler.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net