Balık Burcu Özellikleri

19 Şubat ile 20 Mart

Kimler Balık Burcu Olur?

İlkbahar mevsimine doğru giderken burçlar kuşağının son burcuna geldik. Burçlar kuşağının son burcu sizin de bildiğiniz üzere balık burcu olmaktadır. Bu burcun ne gibi özelliklerinin olduğunu ve bir balık burcu ile anlaşmanın kolay olup olmayacağını merak ediyorsanız yapmanız gereken sadece yazımızı okumak olacaktır. 19 Şubattan başlayarak 20 Marta kadar devam eden süreçte doğan kişiler balık burcu olurlar ve bu burcun özelliklerini yansıtırlar.

Yönetici Gezegeni: Neptün
Element: Su
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 2,6
Gün: Cuma
Uğurlu Taşı: Akuamarin
Renk: Turkuaz, Nil Yeşili
Tarot Kartı: Ay
Hayvan: Balıklar
Bitki: İncir, Söğüt, Nilüfer, Fulya
Kıymetli Taş: İnci
Kıymetli Maden: Platin

Balık Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Balık burcu övgülere karşı alçakgönüllü hareketleri ile dikkat çeker. Olumlu ve başarılı bir iş yapsa bile bunun çok büyük ve abartılacak bir durum olmadığını düşünerek alçakgönüllü davranışlarda bulunur. Zaten balık burçlarının en önemli özelliği de bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Sizde de bu özellik varsa balıklarla iyi bir şekilde anlaşabilirsiniz.
 • Çocuklar başta olmak üzere sevdiği birçok kişiye şefkat göstermektedir. Şefkatli davranışlar neticesinde karşımıza çıkarak adeta bizleri şaşırtmaktadır. Bu yüzden de arkadaşlık ve aile bağı anlamında anlaşılabilecek kişiler arasında yer almaktadır. Her zaman sizin istediğiniz gibi davranarak şefkatini, üzüntülü olduğunu durumlarda yardımını sizden esirgemeyen özellikleri yer almaktadır.
 • Duruşu, hareketleri, söylediği sözler ve diğer özellikleri neticesinde tam bir sempatiklik abidesi olmaktadır. Sempatikliğini her zaman gösterebilir ve bu yüzden de değişik davranışları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Sempatikliği sayesinde hem bayanlar, hem de erkekler tarafından adeta takdir edilen yapıları vardır. Bu yüzden de balık burcu ile anlaşmanız kaçınılmaz bir gerçektir.
 • Olaylar, durumlar ve kendisine karşı söylenen sözler kapsamında hassas davranışlarda bulunabilirler. Çok hassas oldukları için de kolay bir şekilde ağlamaya başlayabilirler. Ağlayan kişileri sevmeyenler balık burçları ile çok fazla anlaşamazlar. Ancak duygusallık ve romantizm sevenler mutlaka balık burcu olan kişiler ile arkadaşlık kurmayı tercih etmelidirler. Aksi halde mutsuz olabilirler.
 • Olaylara ve anlatılan eylemlere karşı büyük bir adapte sağlayabilirler. Adapte olmaları neticesinde hemen her şeyi kolay bir şekilde kavrama yetileri vardır. Herhangi karmaşık bir durumu bile balık burcu olan kişilere en kolay şekilde anlatabilir ve aradaki duruşu sağlayabilirsiniz. Sizi çok yormadan ve kısa süre içerisinde balık burcuna özel tavırlar sergileyebilirler.
 • Gelecekte meydana gelebilecek olaylar hakkında ön sezileri çok fazladır. Sizin daha önce hiç tahmin etmediğiniz bir olayı bile hemen tahmin edebilir ve aylar öncesinden bunun planını dahi yapabilirler. Bu yüzden siz daha hiçbir durumu fark etmeden bile size önsezileri sayesinde yardımcı olabilir. Balık burcunun sezileri her zaman kuvvetlidir.
 • Hayal kurmayı herkes sever ancak; hayali kuran eğer bir balık burcuysa daha fazla düşüncelere dalabilir. Hiç tahmin etmediğiniz senaryolar ve aynı zamanda da hikayeleri ortaya çıkarabilir. Hayal kurarken bir yandan da hayalleri kimi zaman gerçekle ayırt edemez ve resmen bu gibi oluşabilecek durumlar için planlar yapmaya başlayarak kararlarını verebilir.
 • Güzel sanatlar adını verdiğimiz sanatsal dallardaki başarısı bir hayli fazladır. Kuaförlük, marangozluk gibi el becerileri isteyen meslekleri çok iyi bir şekilde icra edebilirler. Hayal güçleri, ön seziler, el becerileri ve aynı zamanda da anlama kabiliyetleri bir araya gelince çok iyi esnaflık yapabilirler. Bu yüzden de balık burçlarını daha çok el sanatlarına yönlendirmekteyiz.

Balık Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Hayatlarında plan yapsalar da hep bir noktada açıklık bırakan balık burçları belirsizlik dahilinde yaşamlarına devam etmek isterler. Son derece hayal kurduklarından dolayı kesin yani; nesnel olgular üzerine değil de, planlar dahilinde kararlarını ortaya koymaya çalışırlar. Bu durum da hayatlarında kocaman bir belirsizlik ilkesini ortaya koyan durum olmaktadır.
 • Hayatları boyunca başkalarına karşı merhametli olan ve başkaları hakkında kötü düşünceler içerisine girmeyen balık burçları bir yandan da kendilerini düşünmeleri gerekir. Ancak bu ikisini aynı anda yapamazlar. Her zaman kendisini düşünme konusunda ihmalcilik karakteri ile hareket ederler. Sağlık ve diğer alanlarda yaşadıkları sorunları göz ardı ederek hep ertelerler.
 • İçlerinde oluşturduğu hayalleri ve önsezileri olan balık burcu kişileri oluşturdukları ya da kimi zaman kendilerine zarar verecek boyutta büyüttükleri hayallerini hep gizli şekilde içlerinde saklarlar. Bu durum onlara çoğu zaman olumsuzluk şeklinde geri dönüş vermektedir. Gizli kaldıklarından ve herhangi bir kötü durumu dahi başkaları ile paylaşmak istemediklerinden dolayı ne yazık ki mutlu olamazlar.

Balık Burcu Takım Yıldızı

Balık burcunu etkileyen ve yukarıda saydığımız olumlu ya da olumsuz özellikleri ona gönderen bazı yıldız grupları vardır. Balık burcuna ait ilk dekanatta, Band yıldız grubu vardır. İkinci dekanata baktığımızda ise; Cepheus vardır. Cepheus asasını tutarken bir yandan da Band’ı kendisine doğru çeken yapısı ile karşımıza çıkmaktadır.

Balık Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Merhametli yapıları sayesinde hep dikkat çeken kişiler olmayı başaran balık burçları hayal kurmayı çok severler. Bir olay karşısında olayların nedenlerine ve sonuçlarına nesnel yani; bilimsel açıdan yaklaşmak yerine bu olayları daha çok hayal kurarak incelemeyi tercih ederler. Bu yüzden de çoğu zaman sıkıntı yaşadıkları bilinmektedir. Ancak bazı zamanlarda gerek ön sezilerinin etkisi ile, gerekse de hayallerinin gerçekleşmesi sonucunda olaylara karşı hemen önlem alabilecek yapıları vardır. Fiziksel görünüşlerine hem kadın balıklar, hem de erkek balıklar dikkat ederler. Bu yüzden de karşılaştıkları kişiler tarafından beğenilirler. Hep mutlu olmayı ve para yönünden herhangi bir sıkıntı yaşamamayı isterler. Paragöz yapıları yoktur ancak; para onlara başarı getireceğini düşündürmektedir.

Balık Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Uyum güçlüğü çekmeyen erkekler arasında ilk sırayı balık burcu erkeklerine verebiliriz. Bu erkekler genellikle nazik yapıları ve dikkat çeken duruşları ile kendilerinden söz ettirmektedir. Herhangi bir zorluk yaşamadığından ve uyum güçlüğü çekmediğinden dolayı sosyalleşme alanında da sıkıntı yaşamadan yaşamlarına devam ederler. Başarılı erkek olduklarını kolay şekilde söyleyebiliriz.

Balık Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Balık burcunu taşıyan kadınlar genellikle fiziksel anlamda çekicilikleri ile karşımıza çıkmaktadırlar. Fiziksel cazibeleri neticesinde birçok erkeği kolay şekilde etkileyebilme yetenekleri vardır. Hayatlarında hep hırslıdırlar. Akıllarına bir plan ya da hedef koyduklarında onu en kısa süre içerisinde gerçekleştirmek isterler. Planları umduğu gibi gerçekleşmediği zaman da sıkıntıları yaşamaya ve sorunlar ortaya çıkmaya devam eder.

Balık Burcu Ünlüleri Hangileridir?

Beyazıt Öztürk Beren Saat
Füsun Önal Victor Hugo
Suna Yıldızoğlu Henri İbsen
Göksel Arsoy Rosa Luxemburg

Balık Burcu Nelerden Hoşlanır?

Burçlar kuşağının son noktasında yer alan balık burcunun en önemli özelliği ve bir yandan da yapmaktan hoşlandığı nokta; tatile gitmektedir. Seyahat ederek daha önce hiç görmediği yerler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen balık burcu kişileri, yeni yerlere gitmekten çok fazla mutluluk duyarlar. Ayrıca yaptıkları ve hoşlandıkları en önemli nokta, hayal kurmaktır.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net