Akrep Burcu Özellikleri

23 Ağustos ile 22 Eylül

Kimler Başak Burcu Olur?

Sonbahar ayının en güzel burçlarından bir tanesi olan başak burcu çoğu zaman insanların hakkında pek fazla bilgi edinemedikleri ya da bilgi öğrenemedikleri burçlardan biridir. Bu yüzden sizlere başak burcu hakkında her detayı doğru şekilde aktarmaya çalışacağız. 23 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında doğan kişilerin burcu olduğu bilinen başak burcunun olumlu, olumsuz ve öne çıkan özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Yönetici Gezegeni: Merkür
Element: Toprak
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 6
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Meryem Taşı
Renk: Sarı, Yeşil
Tarot Kartı: Ermiş
Hayvan: Tüm Evciller
Bitki: Nergis
Kıymetli Taş: Koyu Safir, Zebercet
Kıymetli Maden: Cıva

Başak Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Karşılaştığı durumları ve olayları en iyi şekilde analiz edebilen, analiz yeteneğine sahip olan kişiler arasında başak burcu en başta karşımıza çıkmaktadır. Analiz yeteneği olan kişilerin çok fazla başarılı olduklarını bilmekteyiz. Bu yüzden başak kadınına ya da erkeğine analiz çok iyi imkanlar sağlamakta ve fayda getirmektedir. Eğer siz de analiz yeteneği olan kişileri seviyorsanız; başaklar size uygundur.
 • Arkadaşlarına ve edindiği dostlara çok iyi bir şekilde bağlı, sadakatli ve aynı zamanda da hoşnut olan kişiler başaklardır. Dostluk açısından en gelişmiş özellikleri ile karşımıza çıkan başaklar günden güne hep en iyi dostluk pekişmesini amaçlarlar. Bu yüzden de dost edindikleri zaman zor koparlar.
 • Olaylara ve insanlara karşı çok dikkatli yapıları vardır. Dikkat eksikliği en az olan kişiler başak burcu taşıyan bireyler olmaktadır. Bu yüzden de dikkatleri sayesinde yapmak istediklerini en iyi şekilde yerine getirip bir yandan da huzurlu bir yaşamın kapılarını kendileri için kolay aralayabilirler. Dikkat onların en olumlu özelliği sayılabilir.
 • Edindikleri meslekte ya da elde ettikleri bilgileri kullanma konusunda çok iyi ustalık yeteneğine sahiptirler. Bu sayede mesleklerini sadece okudukları okuldan öğrendikleri bilgilerle değil; aynı zamanda da kullandıkları akıl yetenekleri sayesinde büyük bir ustalık neticesinde yerine getirebilirler. Bunu hem iş hayatında, hem de aile bağlarının güçlenmesi konusunda kolayca uygulayabilme becerisini taşırlar.
 • İnsanlara karşı çok cana yakın davranışları vardır. İlk defa gördüğü ve aynı zamanda da sokakta bile yanlışlıkla çarpıştığı biriyle hemen konuşma içerisine girebilirler. Bu sayede insanların gözünde hep sevimli ve cana yakın birey şeklinde analiz edilirler. İster yakın bir tanıdığı olsun, isterse de; daha hiç tanışmamış olsun hemen sohbet ederler.
 • Hijyene ve temizliğe çok önem veren yapıları vardır. Diğer insanlardan oldukça temizdirler. Bulundukları ortamı her zaman temi tutmaya çalışırlar. Başta evleri olmak üzere, arabaları, iş yerleri ve girdikleri her ortamı temiz bırakmaya, hijyenik olmaya gayret ederler. Sahip oldukları temizlik anlayışı neticesinde herkes tarafından övgü ile karşılanarak gıpta edilirler.
 • Onu yukarıda saydığımız ve saymaya devam edeceğimiz olumlu özelliklerinden dolayı tebrik edenler ya da takdir edenlere karşı hiçbir zaman böbürlenme hareketi yapmazlar. Aksine alçakgönüllü bir davranış biçimini benimseyerek hep mütevazi olmaya çalışırlar. Kendilerini beğenmiş olmadıklarından dolayı verdikleri çok yüksek bir miktarda bir para ya da yardım bile olsa hep altta kalırlar.
 • Matematikleri en kuvvetli burçlardan bir tanesi de olmayı başaran başak burcu zaman içerisinde okul hayatına da bu başarısını yansıtmaktadır. Matematik alanındaki başarısı aslında çok iyi bir hesap mantığının olmasından gelmektedir. Bu hesap ilişkisini hemen hayata da uygulamayı başardıklarından dolayı sosyal becerilerinde de yetenekli olmayı ilke edinirler.

Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Başak burcu insanları her ne kadar akılları ile ve mantıklı şekilde hareket etmeyi sevseler ve o şekilde davransalar bile çoğu zaman en küçük bir hastalıkta dahi kendilerini yiyip bitirebilirler. En basitinden bir gribal enfeksiyon noktasında bile; hemen yeni hastalıkların oluşabileceğini ve zarar görerek vücutlarının bundan çok büyük tahribatlar alacağını düşünürler.
 • Her konuda aceleci davranan özellikleri vardır. Acele etmek aslında iyi bir özellik gibi görünse de; bu durum başak burcu sahipleri için aynı şekilde değildir. Bir yere giderken acele etmesine gerek kalmasa bile kendilerini yıpratacak oranda acele edebilirler. Bu da çoğu zaman sosyal anlamda yalnız kalmalarına neden olmaktadır.
 • Geleneklerine bağlı yapıları ile bilinen başaklar bunu da uç noktada yaşamaktadırlar. Türk adetlerine, gelenek ya da göreneklerine hepimiz bağlı olmak ve bir yandan da eskilerin yaptıklarını yaşatmak isteriz. Ancak bu işlemi başak burcu bireyleri yapmaya kalktığında ciddi anlamda sorunlar ortaya çıkarak insanları neredeyse kendilerinden uzaklaştırmaya bile başlarlar.

Başak Burcu Takım Yıldızı

Burçları etkileyen dekanatlar vardır. Başak burcunu etkileyen dekanatlara baktığımızda ilk kısımda karşımıza; Coma takım yıldızı gelmektedir. Daha sonraki dekanatlarda ise, Bungula ve Aguna yıldızları yer almaktadır. Caphir ve Spica adı verilen Tohum yıldızları başak burcuna etki eden son bölümde bulunan takım yıldızlarıdır. Özellikle etkisinin en fazla gösterdiği yıldız bunlar olmaktadır.

Başak Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Yönetici gezegeni Merkür olan her burç gibi Başak burcu da aklı ile tüm hayatını idame ettirebilecek yeteneklere sahiptir. Akıllı olma ve zekasını en iyi şekilde kullanma yetisini %100 oranında kullanan başak burçları her zaman başarılı olmayı planlarlar. Hayatların hep akılcı ve mantıklı fikirleri önemseyerek buna göre hareket etmeyi tercihleri yaparlar. Başak burçlarının bunun haricinde ortaya çıkan özellikleri arasında; detaycı olmaları yer alıyor. Sadece başkalarının verdiği kararlarda değil, kendi kararlarında ve grupça verilen kararlar da dahil olmak üzere birçok noktada hep başak burçlarının detaylara indiğini görmekteyiz. Bu da bizi ne kadar detaycı bir arkadaşımızın olduğuna ikna etmektedir. Böylece çevresindeki insanların da yanlış yapmasını engeller.

Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Bir erkek bu kadar mı titiz ve hijyenik olur ifadesini kullanabileceğiniz kişiler arasında başak burcu erkeği ilk sırada karşımıza çıkmaktadır. Başak burçları birçok bayandan bile daha temizdir. Planlayıcı ve akılcı davranış yetenekleri neticesinde sadece temizlik anlamında değil; kararlarında da titiz davranmayı ve en önemlisi de detaylara inmeyi severler.

Başak Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Hırslı ve dediğini yapan, tuttuğunu koparan bir kadın arıyorsanız; o bayan başak burcu kadını olmaktadır. Hem burcun getirdiği özellikler, hem de takım yıldızlarının desteği neticesinde istediği her şeyi yapan ve yapamasa da en azından bir kısmını gerçekleştiren bayanlardır. Bu yüzden de hayatları boyunca hep başarıyı hedefleyen kişi grubu içerisine dahil olurlar.

Başak Burcu Ünlüleri Hangileridir?

Ahmet Özkan Fatih Terim Yaser Arafat
Müşfik Kenter Vitali Hakko Michael Jackson
Uğur Dündar Cüneyt Arkın Leo Tolstoy

Başak Burcu Nelerden Hoşlanır?

Başak burcunun en fazla sözel alandaki bilim dallarına becerisi vardır. Özellikle edebiyat denildiği zaman başak burcu için neredeyse akan sular durur. Hemen bir anda güzel sözler, şiirler ya da metinler üretmeye başlar. Sosyallik açısından çok fazla dışarıya çıkmayı, eğlenmeyi ya da içkili mekanlarda bulunmayı tercih etmezler. Ancak arkadaşları ile vakit geçirmekten hoşlanırlar.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net