Boğa Burcu Özellikleri

23 Ekim ile 21 Kasım

Kimler Boğa Burcu Olurlar?

Her ay içerisinde 2 farklı burç döngüsü içerisine girilir. Genellikle 1 ayın 20'sinden sonra farklı bir burcun özellikleri kendisini göstermeye başlar. Bu burçlardan bir tanesi de boğa burcudur. 20 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri arasında özelliklerini yansıtan ve herkesin en inatçı burç olarak tanımladığı boğa hakkında size çeşitli bilgiler sunacağız.

Gezegeni: Venüs
Element: Toprak
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayısı: 6,4
Gün: Cuma
Uğurlu Taşı: Zümrüt
Renkler: Pastal Mavi, Lila
Tarot Kartı: İmparatoriçe
Hayvan: Boğa
Bitki: Elma, Selvi, Menekşe, Gelincik
Kıymetli Taş: Topaz
Kıymetli Maden: Bakır

Boğa Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Pratik bir karakter yapısına sahip olan boğa burcu kişileri her zaman ve her konuda aceleciliklerini gösterirler. Çözümleri en pratik yollarla karşımıza getirirler.
 • Arkadaşlarınız arasından en fazla boğa burcu olanlara güvenmenizi tavsiye ederiz. Onlar sizin kötülüğünüz için herhangi olumsuz bir tavır takınmazlar.
 • Olaylar ve durumlar karşısında uyumlu davranmayı ön plana koyarlar. Her zaman olaylar karşısında uyumsuzluk göstermeden hareket ederler.
 • Kötü durumlar ve tahammül edilmesi zor durumlar karşısında büyük oranda sebat gösterirler. Onların en belirgin özelliği de budur.
 • Yargılarından asla ödün vermezler. Değerlere ve bu değerler doğrultusunda meydana gelen yargılara her zaman sahip çıkarlar.
 • Verdiği önemli atılımlar hakkında oluşan kararlarında sabittirler. Asla vazgeçmezler.
 • En başarılı oldukları alanlar arasında; sanat ve aynı zamanda da güzellik vardır. Özellikle boğa bayanları güzelliğinden asla ödün vermek istemezler.
 • İsteklerinin ve arzularının her zaman peşinden koşarlar. Yenilgilere uğrasalar bile asla pes etmezler.
 • Sıcakkanlı ve ılımlı yapılara sahiptirler. Girdikleri ortama hemen kısa süre içerisinde uyum sağlayabilirler.
 • Paraya düşkünlükleri ile bilinirler. Ancak hareketlerinde ve kararlarında hep planlıdırlar. Bu yüzden de para her zaman arkadaşları konumundadır.
 • İnsanların ve kendilerinin oluşturdukları duygulara belki de hiç kimsenin vermediği kadar önem verirler. Bu yüzden de boğa burcu duygusaldır.

Boğa Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Her ne kadar planlı yapıları ve kararlı yapıları boğa burçlarının olumlu özellikleri arasında yer alsalar bile; tembel yapıda bulunmaktalar. Tembel olduklarından dolayı hayatta çoğu zaman yenilgiye mahkum kalırlar. Eğer çok çalışkan biriyseniz mutlaka boğa burcundan uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz.
 • Kendi kararları onlar için çok önemlidir. Zaten kendilerine de düşkündürler. Hem kararlı, hem de düşkün yapıları neticesinde kendilerinden başka kişilerin kararlarını çok fazla önemsemezler. Zaten bu yüzden de hep tembel olarak kendilerini göstermektedirler. Eğer bir konu hakkında karar vermişlerse; asla ama asla bundan vazgeçmek istemezler. İnatla aynı mücadeleyi vermek isterler.
 • Olaylar karşısında çok fazla alınganlık gösterirler. Belki kötü bir hareket yapsanız bile; çok fazla alınacak durum değildir. Hatta siz hiç kötü bir durum yapmamış olabilirsiniz. Buna rağmen alınganlık duyguları hep hat safhada devam etmektedir. İnsanlara karşı ve onların söyledikleri konusunda hep alıngan olurlar ve en fazla küskünlük yaşayan burç grubudur.
 • Olaylar karşısında esneklik özellikleri yoktur. Bir olay yaşadıklarında ya da kuralları belirlemek istediklerinde, koydukları kurallardan asla vazgeçmek istemezler. En azından esnetme durumuna bile girmezler. Hep onların dedikleri geçerli olmalı diye düşünürler. Bunun haricinde de insanlardan uzaklaşarak yalnız kalırlar. İnatçı ve alıngan yapıları arkadaş edinme konusunda onlara tabiri caize köstek olmaktadır.
 • Orijinal değildirler. Kendileri için belirledikleri noktalardan, özelliklerden ve aynı zamanda da davranış stillerinden asla ödün vermediklerinden dolayı kesinlikle orijinal olma yönünde bir eğilim göstermezler. Hatta bu noktada ilerleme kaydeden arkadaşlarını büyük bir güven içerisinde eleştiri yağmuruna tutarlar. Bu tür özellikler size olumsuz geliyorsa; arkadaşlarınızı boğalardan yana seçmeyin.

Boğa Burcunun Takım Yıldızı

Boğa burcuna ait takım yıldızının içerisinde birinci dekanatında Orion yer almaktadır. Ekipliktik bölgesinin güney bölümüne göz attığımızda ise; Amos ve Homer'in takım yıldızları bulunurken ayrıca da; Rigel ve Bellatrix takım yıldızları sıralanmaktadır. İkinci dekanata geçtiğimizde ise; karşımıza Eridonus çıkarken; son dekanat kısmında Auriga takım yıldızı konumlanmıştır. Auriga yıldızının en önemli özelliği boğa ile özdeş sayılmasıdır.

Boğa Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Sorumluluk sahibi olan burçlar arasında ilk sırada kendisini göstermektedir. Sabırlı olmaları da sorumluluklarını sindire sindire ve en iyi şekilde yerine getirmeleri konusunda onlara destek vermektedir. İçten davranış özelliği bulunan boğa burcu 12 ayrı burcun en sıcakkanlı olanıdır. Orijnal olmayı sevmediklerinden dolayı değişmeye ya da yakın çevrelerinde olan insanların değişmesine olumlu yönde bakmazlar. En tutucu burçlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Hayatlarını hep plan dahilinde yaşamayı isterler. Planlarının bozulmasına asla tahammül edemezler. Bir gün bile işlerini aksamadan yapmak isterler. Bu yüzdende planlı, sabırlı ve uyumlu hareket eden burçlardan biridir.

Boğa Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcuna sahip olan erkekler çok fazla inatçıdırlar. Ancak buradaki inatçılığı olumlu anlamda düşünmek neredeyse imkansızdır. Tembel oldukların dolayı; iş konusunda veya eğitim konusunda bir inatçılık göstermezler. Eğer arkadaş ve duygusal anlamda çeşitli ilişkiler yaşıyorlarsa en inatçı olan kişiler boğa burcu erkekleridir, bu yüzden de bayanların en sevmediği burçtur. Burçlar arasında en sağlıklı olan erkek grubudur. Vücutlarında en kolay darbe aldıkları ya da sorun yaşadıkları nokta boyun bölgesidir. Boyun bölgesinde en çok sağlık sorunu yaşayan erkek burcu boğa burcudur. Genel olarak değerlendirdiğimizde sağlık açısından çok büyük bir sorun yaşamazlar. Hep kendilerini dinlerler ve kendilerine önem verirler.

Boğa Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Sakin ve çok fazla huzursuzluk çıkarmayan bayanlardan hoşlanan erkekler mutlaka boğa burcu kadınlarını tercih etmelidirler. Burçlarının aksine çok sakin ve aynı zamanda da dingin yapıları vardır. Yapıları neden ile olaylara karşı çözüm önerileri üretebilirler. Ayrıca değişik çözüm önerileri sayesinde başkalarına önemli bir noktada fikir ışığı da oluşturabilirler. Boğa burcu özelliğini taşıyan bayanlar için hayatlarında en önemli nokta paradır. Maddiyat konusunda asla taviz vermeden yaşamlarına devam ederler. Hem ilgi çekici yapıları, hem de özellikleri neticesinde insanlara olumlu anlamda ilgi sunarlar. Eğer siz de maddiyat için hayatın en önemli olgularından biri olduğunu söylüyorsanız; mutlaka boğa burcu kadınları ile arkadaşlık ediniz.

'Boğa Burcu Ünlüleri Kimlerdir?'

Ayhan Işık Erol Büyükburç
Öztürk Serengil Cem Yılmaz
Celal Bayar Asil Nadir
Fikret Hakan Steve Wonder
Evita Peron Adolf Hitler

'Boğa Burcu Nelerden Hoşlanır?'

En fazla önem verdikleri konu sosyalleşmek ve aynı zamanda da sosyal yaşantılarında yaptıklarıdır. Bu yüzden de haftada en az bir kere arkadaşları ile dolaşmak, sevdikleri bir mekana gitmek ya da bir sinema seyretmek isteyebilirler. Bu konuda kendilerinden asla taviz vermeden yaşamlarına devam ederler. En sevdikleri aktiviteler arasında macera dolu aktiviteler yer almaktadır. Durağan ya da herhangi bir heyecanı bulunmayan eğlenceler, onlara göre değildir. O nedenle de hep heyecanlı noktalarda karşımıza çıkarlar. Sadece tek bir konuya odaklanmayı sevmezler. Aynı anda birden fazla işi gerçekleştirmek isterler. Böylece yaşamın daha iyi olduğunu ve anlamlı geldiğini düşünürler.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net