İkizler Burcu Özellikleri

21 Mayıs ile 21 Haziran

Kimler İkizler Burcu Olur?

İlkbaharı bitirerek yaz ayına girdiğimiz zamanlarda karşımıza ikizler burcu çıkmaktadır. Yaz burcu olarak da bilinen bu burç hakkında çok fazla söylem vardır. Bu söylemleri bir kenara bırakıp artık gerçek astrolojik bilgilere bakma zamanı gelmiştir. Siz de bu yüzden hemen yazımızda bahsettiğimiz özelliklere bakarak en uygun karakterler arasında mı, yoksa size uymayan karakterlerden mi olduğuna göz atabilirsiniz. 21 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğan kişiler ikizler burcunu ve burcun özelliklerini taşırlar.

Yönetici Gezegeni: Merkür
Element: Hava
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 5,9
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Akik
Renk: Sarı, Portakal Rengi
Tarot Kartı: Aşıklar
Hayvan: Parlak renkli kuşlar ve kelebekler
Bitki: Fındık, ceviz, lavanta, inci çiçeği
Kıymetli Taş: Turmalin
Kıymetli Maden: Cıva

İkizler Burcunun Olumlu Yanları Nelerdir?

 • Girdiği ortamlarda ya da oluşturduğu toplantılarda tam uyumlu şekilde davranmaktadırlar. Onların herhangi bir uyumsuzluk ya da yadırganan taraflarının olduğunu söyleyemeyiz. Bu yüzden de arkadaşlarınızla güzel bir ortam içerisinde bulunarak herhangi bir uyum problemi yaşamak istemiyorsanız mutlaka ikizler burcundan arkadaş edinmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Uyum oranı en yüksek olan burçtur.
 • Modern yaşamın gereklerine çok iyi bir şekilde uyum sağlayan burçlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Son derece kaliteli duruş sergileyen ve insanların en yüksek derecede entelektüeli yaşadığı noktalar ikizler burcunu yansıtmaktadır. İkizler burcundan bir kişi ile arkadaşlık ederseniz; modernizmin en yüksek noktasını yaşayabilirsiniz.
 • Problemleri, problemlere karşı getirilmesi gereken çözümleri ya da ona anlattığınız tüm durumları en kolay şekilde kavrayarak farklılık oluşturan bir yapıya sahiptir. Hem sizin, hem de kendisinin rahat etmesini sağlar. Bu özelliği sayesinde iş yaşantısında ya da okul hayatı boyunca hem başarılı olurlar. Başarılı arkadaşlığın yolu ikizlerden geçmektedir.
 • Olaylara gösterdiği tepkiler ya da karşı karşıya kaldığı kötü olaylar karşısında hemen mantıklı çözümler üretebilen yapısı ile arkadaşları arasından çıkarak sıyrılmaktadır. Siz de bu yönü ile onu en iyi arkadaşınız Hem hoşnut, hem de mantıklı bir arkadaşla vakit geçirmenin en heyecanlı yanlarını yaşamaya başlayacaksınız. Sizin için muhteşem bir deneyim olacak.
 • Bir kişi ya da grupla bir araya geldiği zaman konuşkan yapısı ile herkesin dikkatinin çekmektedir. Hem boş vakitlerini değerlendirme konusunda, hem de olaylar karşısında söyleşiler yapabilme yeteneği açısından ciddi anlamda ihtiyaç duyacağınız bir kişidir. Üstelik ikizler burcu konuşkan olmasına rağmen karşısındaki sıkan yapıda bulunmaktan kaçınır.
 • İkizler burcunu yaşayan erkeklerin ya da kadınların en önemli özelliklerinden bir tanesi de çok sempatik olmalarıdır. Hem yaptıkları ve sergiledikleri davranışlarla, hem de dış görünüşleri neticesinde sempatik duruşlarından asla ödün vermemektedir. Bu yüzden de siz de mutlaka ikizler burcu taşıyan bir arkadaş edinmeniz gerekmektedir. Üstelik bu imkanı yakalayarak kendinize de sempatiklik katabilirsiniz.
 • Çevresinde ve özellikle de yaşadığı yerde meydana gelen yenilikleri en ince ayrıntısına kadar inceler ve olaylara karşı gelişme gösterir. Bir yerde yenilik meydana geldiğinde, gerçekleşen yeniliğin takipçisi olarak kendisini hep geliştirir. Bu özelliği neticesinde evlilik, iş ve aynı zamanda da okul hayatında başarılarının ardı arkası kesilmez.
 • Çeviklik açısından çok fazla önde olan bir burçtur. Aynı zaman dilimi dahilinde birçok işi yapabilir. Bir işi bitirip diğerine geçmek yerine; aynı anda tüm işleri yaparak herhangi bir zaman karmaşası yaşamak istemez. Böylece işlerini kısa süre zarfında bitirmek için uğramaktadır. Siz de bu uğraşının bir parçası olmak için ikizler burçlarına yakınlaşın.

İkizler Burcunun Olumsuz Yanları Nelerdir?

 • İkizler burcunun en sinir bozucu ve yakın çevresini de bezdirecek duruma getiren halleri değişken olmalarıdır. Bir dakika içerisinde bile birbirinden farklı ruh halleri içerisine giriş yapabilirler. Bu yüzden de kesinlikle alışkın olmalısınız. Eğer bir ikizler burcu tanıdığınız, arkadaşınız ya da yakınınız varsa değişik duygulara hazır olmanız gerekmektedir.
 • Bir sırrınızı ya da kararınızı paylaştığınızda birden herkesin ağzında olduğunu görürsünüz. Sizin anlattıklarınızı başka tanıdıklarına ve hatta ortak arkadaşlarınıza bile anlatabilir. Bu yüzden de güvenilmeyen yapıları olduğunu söyleyebiliriz. Güveneceğiniz en son kişi ikizler burcu olmalıdır. Aksi halde herhangi bir sırrınızın sır olmayacağını bilmeniz ve unutmamanız gerekmektedir.
 • Çok huzursuz yapıları vardır. Hemen istedikleri gerçekleşmeyince huzursuz bir hal alırlar. Hiç huzurlu olmazlar. Üstelik bıkkınlıklarını ve huzursuzluklarını içlerinde saklamazlar. Bu durumu herkesle, defalarca paylaşarak karşılarındaki insanları da huzursuz ederler.
 • Havalı oldukları aşikar bir gerçektir. Girdikleri ortam içerisinde hemen havalı olduklarını ifade eden duruşları neticesinde çoğu kişiye itici gelebilirler. Bu yüzden de sevilmezler.

İkizler Burcu Takım Yıldızı

İkizler burcunun taşıdığı yıldızların ekiliptik özelliklerine baktığımızda güney yönünde bulunan yıldız; Lapus olmaktadır. Diğer adı ile de Tavşan şeklinde bilinmektedir. Büyük Köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora takım yıldızları ikinci dekanatta konumlanmıştır. Procyon ve Al Gomeize yıldızları da ikizler takım yıldızlarının içerisinde yerini almaktadır. Burç bu yıldızlardan etkilenerek varlığını devam ettirmektedir.

İkizler Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Olayları araştırmayı, olaylar karşısında analizler yapmayı seven bir burç olmaktadır. Araştırmacı yanları sayesinde insanların çok fazla ilgisini çekmeyi başarmışlardır. Üstelik en bilindik ve herkes tarafından ithaf edilen özellikleri değişebilen karakter yapılarıdır. Bir anda ağlarken, hemen gülmeye başlayabilir ya da şaşırtacak derecede farklılık oluşturabilir. Bu yüzden de ikizler burcunun hem iyi, hem de tehlikeli olduğunu söyleyebiliriz. Kafalarına koydukları düşüncelerin hemen meydana gelmesini isteyen yapıları vardır. Bu yüzden sabırsız olduklarını söyleyebiliriz. Eğer gerçekleşmesi gereken çok geç olursa onlar için inanılmaz yıkıcı bir durum yaşanır. Olaylar karşısında haklı olduklarını düşünürler. Kendileri haksız bile olsa bu onlar için önemli değildir.

İkizler Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Erkeklerin en zeki olduğu burç ikizler burcu olmaktadır. Zeki olmaları nedeni ile birçok kadının ilgisini çekerler. Bu yüzden de çok kolay bir şekilde kendilerine aşık ederler. Daha sonra da eğer bir zarar görürlerse; o bayanı üzmek için ellerinden geleni yaparlar. Çözüm bulma açısından en çevik olan erkekler ikizler erkekleri olmaktadır.

İkizler Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

En fazla hareket içerisinde olan ve farklılık yaratmak isteyen burç ikizler kadınıdır. Yerinde hiç oturamayan ve hiperaktif özelikleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran kadınlardır. Rutin ve hep aynı şeylerin gerçekleştiği bir yaşam onların en fazla sıkıntı yaşadıkları, bunaldıkları zamanlardır. Hep bir değişiklik, hareketlilik ve bir yandan da enerji dolu olsun isterler.

İkizler Burcu Ünlüleri Kimlerdir?

Kenan Doğulu Cemil İpekçi Perihan Savaş
Bülent Ecevit Orhan Pamuk Zülfü Livaneli
Tansu Çiller Erdal İnönü Bob Dylan
Adile Naşit Çetin Altan Naomi Campell

İkizler Burcu Nelerden Hoşlanmaktadır?

Medya ve magazin haberlerini seyretmekten çok hoşlanırlar. Onlarla yapabileceğiniz en iyi sohbetler de güncel magazin haberleri üzerine olabilir. Bilim dünyasına en meraklı kişiler genellikle ikizler burcu olmaktadır. Arkadaşları olsun isterler. Arkadaşlarını edindikten sonra da onlardan asla kopamazlar. Günün büyük bir kısmını arkadaşları ile geçirmek isterler. Üstelik vakit geçirmek için zaman yaratırlar.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net