Koç Burcu Özellikleri

21 Mart ile 19 Nisan

Kimler Koç Burcu Olurlar?

Her ayın farklı bir burcu vardır. Belirli zaman aralıklarına göre hesaplanan burçlardan biri de koç burcu olmaktadır. 21 Mart ile 19 Nisan tarihleri arasında doğan kişiler bu burcu alırlar. Koç burcunun özelliklerini taşır ve karakterlerini de bu doğrultuda oluştururlar. Bugün sizlere koç burcu hakkında bilinmeyenleri aktaracağız.

Yönetici Gezegen: Mars
Element: Ateş
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayı: 1,2
Gün: Salı
Uğurlu Taşı: Yakut
Renk: Kırmızı
Tarot Kartı: İmparator
Hayvan: Koyun
Bitki: Itır, Hanımeli, Pars Zambağı
Kıymetli Taş: Elmas
Kıymetli Maden: Demir

Koç Burcunun Olumlu Yanları Nelerdir?

 • Koç burçlarının akla gelen ilk özellikleri arasında maceracı tavırları yer almaktadır. Her gün farklı bir serüvende kendilerini bulurlar. Ayrıca bir gruba, olaya ya da düşünceye öncülük yapmayı da severler.
 • Hayatlarında her zaman bir hedefleri vardır. Sahip oldukları hedefler sayesinde, kendilerini her zaman başarılı hissederler.
 • Bir evi geçindirme, bir iş yerini yönetebilme potansiyelleri ciddi anlamda yüksektir.
 • Hayatımız boyunca çeşitli engeller ile karşı karşıya kalırız. Tabi önemli olan bu engelleri aşabilmektir. Engelleri en iyi şekilde aşabilen burçların başında koç gelmektedir.
 • Bir koç burcu, tüm liderlik vasıflarına sahiptir.
 • Hayata hep pozitif yani; olumlu anlamda bakarlar ve bu sayede de canlı enerjilerini hep yüksek noktada tutarlar.
 • Dünyada görebileceğiniz en dürüst insanlardır. Yalan söyleme konusunda zorluk çekerler.
 • Bir olay karşısında hazırcevaplılık yetenekleri oldukça fazladır.
 • Karşılaştıkları sınırlamalardan kendilerini geri çekerler. Sınırlamalar yerine özgür bir birey olmayı ve sürekli gelişme içerisinde olmayı tercih ederler.

Koç Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Karşılaşabileceğiniz en egoist burçlardan bir tanesidir, dersek yalan söylemiş olmayız. Sürekli kendilerini, kendi iyiliklerini ve çıkarlarını düşünen yapıları vardır.
 • Bir konu ya da düşünce hakkında daha önceden verilen kararları yıkarak bir anda bambaşka bir fikir ortaya atmak isterler.
 • Herhangi bir olay ya da durum içerisinde sürekli kendilerini öne sürmeye çalışarak ilk düşünülen kişi olmak isterler.
 • Bir olay yada kişiye karşı alaycı tavır takınırlar.
 • Sabırsızlığın en uç noktasını yaşarlar. Hemen her şey olsun ve onların istediği gibi gerçekleşsin isterler.
 • Belirli durumların ters gitmesi durumunda isyankar sözlerini sıralamaya başlarlar.
 • Herhangi bir sorun karşısında başkalarına yönelik saldırganlık duygusu ile beslenirler.
 • Hiddetlenmeyi en fazla yaşayan burçlarda bir tanesidir.
 • Olaylar karşısında hiç beklemediğiniz bir anda anide yapılan çıkışların olduğunu söyleyebiliriz.

Koç Takım Yıldızında Bulunan Yıldızlar Hangileridir?

Her burca ait takım yıldızları vardır. Koç burcunun taşıdığı yıldızlara baktığımız zaman ise karşımıza; Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursa yıldızları çıkmaktadır. İlk dekanat bölgesinde; Cassiopeia, orta noktada Cetus ve son kısımda ise Perseus takım yıldızları sırası ile yer alır. Sahip oldukları yıldızlar sayesinde karakterler, düşünceler ya da olaylar karşısında yapılan eylemler belirlenir. Bu da kişilerin en büyük özellikleri arasında yer almakta ve tavırlarını ortaya koymaktadır.

Koç Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Burçlar kuşağına baktığımızda ilk burcun Koç olduğunu görmekteyiz. Bu da burcun ilkleri simgelediğini bize ifade etmektedir. Genel olarak temiz bir kalbe sahip olan ve iyi düşünceler içerisinde yer alan kişiler koçtur. Girişimi yüksek olan davranışlarda bulunduklarından dolayı çok sabırsızlık göstermektedirler. Bu durum çoğu zaman onlara olumsuz etki şeklinde yansımaktadır. Özgürcü yapıları onların en belirgin özelliklerinden biridir. Birisi koç burcu kişisini kısıtlamak istediğinde kesinlikle buna izin vermezler. Aslan ve aynı zamanda da Yay burcu ile iyi anlaştıklarını söyleyebiliriz. Bu burçların özellikleri ile hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadırlar.

Koç Burcu Kadının Özellikleri Nelerdir?

Kendilerini diğer burçlu bayanlardan üstün görme özelliklerinin en başında gelir. Aşık oldukları zaman kimseyi tanımazlar. Sevdiği erkeği sahiplenmek isterler. Ayrıca aşırıya gidebilecek noktaya kadar kıskançlık içerisine girerler. Bu yüzden de koç burcu olan bir bayanla ilişki içerisindeyseniz; hareketlerinize dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi halde sabırsız olan koç kadınını üzersiniz. Bu da size olumsuz bir etki şeklinde geri döner. Hırslı özelliği ön plana çıkan noktalar arasındadır. Hayatın her alanında hırslarını hep yüksek noktada tutarlar. Para kazanmayı severler ve en yüksek noktada olmak isterler. Bir erkeği beğendikleri ve birlikte olmak istedikleri zaman ona engel olabilecek kimse yoktur. Kolayca elde edebilecek özelliklere, yeteneğe ve kapasiteye sahiptir.

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Sağlık açısından değerlendirmeye aldığımızda en az hastalanan ya da hastalansa bile çok uzun sürmeyen yapıda erkeklerdir. Koç erkekleri hep kendilerini düşündüklerinde ötürü hiçbir sıkıntı yaşamazlar. En çekici erkekler arasında yer almaktadır. Koç burcu erkeği sevdiği kadını etkilemek için elinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. Eğer çekici bir erkekle birlikte olmak isterseniz, koç burcunu tercih ediniz. Koç burcu erkeklerinin en belirgin olumsuz özellikleri arasında; çabuk sinirlenmeleri bulunmaktadır. Olaylar ya da gelişen olumsuz durumlar karşısında çabuk sinirlenebilen özelliklere sahiptirler. Üstelik bu sinir kimi zaman yüksek sesle hararetli konuşmalar içerisine girmeye çalışma şeklinde de görülmektedir. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekebilir.

Yükseleni Koç Burcu Olan Kişilerin Özellikleri Nelerdir?

En hareketli kişiler arasında yer alırlar. Başka bir burcu taşımasına ve sadece koç burcunu yükseleni olarak göstermesine rağmen hiçbir zaman sakin yapıları bulunmaz. Eğer sizin de yükseleniniz koçsa; o halde çabuk sinirleniyor olmalısınız. Olaylar karşısında sinirini hiçbir zaman gizleyemeyen ve kesinlikle farklı düşünceler içerisine giremeyen yapıları vardır. Durumlar karşısında aceleci tavır sergilemek isterler. Herhangi bir işi yaparken, birine anlatım yaparken ya da başkasının bir işi tamamlamasını beklerken dahi acele olmak isterler. Hemen bitsin felsefesi ile hayatlarına devam ederler. Bir konu hakkında kıvrak düşünce yeteneğine sahiptirler. Hemen konulara pratik, hızlı ve etkili çözüm getirmek isterler.

Koç Burcu Ünlüleri Kimlerdir?

Koç burcu taşıyan birçok ünlü vardır. Bunların listesini aşağıda bulabilirsiniz. Ancak genel olarak söz etmemiz gerekirse; Fatih Sultan Mehmet bunların en başında gelir. Koç burçlarının aceleci olduklarını, problemlere çözüm getirebildiğini ve hatta liderlik vasıflarının fazlası ile bulunduğunu söylemiştik. Fatih Sultan Mehmet’in genel özelliklerine göz attığımızda bunları fazlası ile görebilmekteyiz. Diğer ünlüler için tablomuzu inceleyebilirsiniz.

Charlie Chaplin Diana Ross Fatih Sultan Mehmet
Descartes Okan Bayülgen Johann Sebastian Bach
Elton John Emile Zola Marlon Brando
Eric Clapton Yıldırım Aktuna Mahsun Kırmızıgül
Vincent Van Gogh Yüksel Uzel Zeki Alasya

Koç Burcu Nelerden Hoşlanır?

Sosyal yapıları ile dikkat çeken özellikte bulunan bir burçtur. Spor, tiyatro ya da değişik kulüplere ait üyelikler açmaktan hoşlanan yapıları vardır. Sürekli yeni kişiler tanımak isterler. Tanıdıkları kişilerle bir araya geldiklerinde mutluluk duyarak adeta onlara bağlanırlar. Yeni üretimler yapmak en fazla hoşlandıkları arasındadır. Bilimden çok sanat alanında kendilerini gösterirler. Resim, müzik gibi alanlarda başarılı oldukları bilinmektedir. Keşif yapmaya bayılırlar. Eğer çok kişi o yere gitmiyorsa; mutlaka koç burçlarının tercih edecekleri noktalar arasında yer almaktadır. Onları hiç bilmediği alanlara götürdüğünüzde ciddi anlamda mutluluk yaşarlar. Üstelik bu durumu hiç unutmazlar.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net