Kova Burcu Özellikleri

20 Ocak ile 18 Şubat

Kimler Kova Burcu Olurlar?

Kış ayının 2. Burçlarından bir tanesi olan ve herkesin merak içerisinde araştırdığı burçlardan diğeri kovadır. Kova burcu çevremizde çok görmediğimiz ve genellikle mülayim olan burçlardan biridir. Doğum tarihlerine baktığımızda; 20 Ocak tarihi ile 18 Şubat arasında karşımıza çıkmaktadır. Bu iki tarih aralığında doğan herkes kova burcu olurlar. Hangi özellikleri taşıdığını ve nelerden hoşlandığını merak ediyorsanız; aşağıdaki yazımızdan takip edebilirsiniz.

Yönetici Gezegeni: Uranüs
Element: Hava
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 1,7
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşları: Ametist
Renk: Elektrik Mavisi
Tarot Kartı: Yıldız
Hayvan: Büyük Kuşlar
Bitki: Meyve Ağaçları ve Orkide
Kıymetli Taş: Cam, Kalkedon
Kıymetli Maden: Uranyum

Kova Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Birilerine ya da bazı kişilere bağlı olarak yaşamazlar. Bazı kişiler yaşamları boyunca hep aynı kişiyle birlikte olmak isterler. Örneğin; bir kişi annesini aşırı derecede seviyorsa ondan ayrılmak istemez ve bu nedenle de evlenmeyi tercih etmez. Hep ailesi ile yaşamak ister. Ancak kova burçlarında böyle bir olumsuz durum yoktur. Bağımsız yaşayabilirler.
 • Arkadaşları çok fazla olan kova burçları dostlarına çok önem verirler. Önem derecesini yüksek tuttuklarından dolayı en iyi dostlardan bir tanesi olmaktadırlar. Dostunuzu iyi bir şekilde seçmek isterseniz yapmanız gereken kova burcu bir dost bulmaktadır. Bu kişiler kendilerinden emin ve huzurlu şekilde davranış gösterirler ve asla sevdiklerini yarı yolda bırakmazlar.
 • Herhangi bir nesne, araç ya da işe yarar bir malzeme üretmekten hoşlanırlar. Yani mucit yanları çok fazla gelişmiştir. İnsanlara yarar sağlayan araçlar üretmekten yeni mucitler ortaya sergilemekten çok hoşlanırlar. Bu yüzden de kova burçlarının bilim dalları ile çok iyi ilgilenme derecesinin olduğunu söyleyebiliriz. Bilimden hoşlanıyorsanız; kova burcu arkadaş edinebilirsiniz.
 • Herkesle aynı şeyi giymeyi, aynı yeri gezmeyi ya da aynı yerde bulunmayı sevmezler. Her zaman hep farklı ve ayrıcalıklı olmak isterler. Aslında bu özellikleri mucit yanlarından gelmektedir. Orijinalist yapıları sayesinde marjinal duruş sergilerler. Kova burcu arkadaşınız varsa; ondan daha önce hiç gitmediğiniz belki de adını duymadığınız bir yeri ondan öğrenebilirsiniz.
 • Tıpkı bir siyasetçi mantığı ile hareket etmeyi tercih ederler. Her zaman hayatlarına yeni şeyler katmayı ve hayatlarında reform sayılacak yenilikler oluşturmayı tercih ederler. Bu yüzden de reformist yapıları ile dikkatleri üzerine toplarlar. Aklınıza bile gelmeyen yepyeni bir fikirle karşınıza çıkabilirler. Bu da onlara farklı bakış açısı katan özelliktir.
 • Arkadaşlarına, ailesine ve en önemlisi de sevdikleri insanlara bağlı olurlar. Bir erkeği ya da bir kadını seven kova burcunun gözü başkasını asla görmez. Bu yüzden de farklılıkların insanı olarak bilinirler. Söz ettiğimiz sadık yapıları sayesinde hep yeni arkadaşlar, dostlar ve sevecek insanlar elde ederler. Onların en önemli özelliğidir.
 • Bir arkadaşı ya da sevdiği bir kişinin başına herhangi bir üzücü olay geldiğinde hemen ona yardım etmek isterler. Sevdikleri, değer verdikleri kişilerden yardımlarını esirgemeyerek yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çabalarlar. Oğlak burçları bu yönleri sayesinde ne kadar vefalı bir karaktere sahip olduklarını da kanıtlamaktadır. En iyi dostlarınız mutlaka kovalardır, diyebiliriz.
 • Hayatlarında hiçbir zaman amaçsız ya da idealleri olmadan yaşamayı sevmezler. Her zaman belirli idealleri vardır ve bu ideallere göre hareket ederler. Hayatın amaçsız bir şekilde yürümeyeceğini düşünen oğlak burçlarını arzularını her zaman belirli planlar dahilinde ortaya koymayı tercih ederler. Hatta çevrelerinde plansız yaşayan ya da belli bir amacı olmayan kişiler varsa; onları da değiştirmek için uğraşırlar.

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Kova burcunun göze çarpan ve belki de en fazla olumsuz gözüyle bakacağımız noktası yaptığı garip davranışlardır. Bir anda iyilik meleği olurken, hiç ummadığınız diğer bir yanda ise; farklılıklar gösterebilir. Aniden değişen karakterleri, davranışları ve de düşünüşleri vardır. Bu yüzden kova burcunu mutlaka kontrol etmeye özen gösterin, aksi halde farklı davranışlar yaparken bulabilirsiniz.
 • Olaylara her zaman karşı çıkmaya meyilli yapısı vardır. Kova burcu kadını ya da kova burcu erkeği sizin söylediğiniz herhangi bir düşünceye siz haklı bile olsanız karşı çıkmaya yani; muhalefet üretmeye çalışmaktadır. Siz de bu olaylar karşısında çoğu zaman şaşkınlıklarınızı gizleyemez bir hale dönüşmek zorunda kalırsınız.
 • Muhalif olmasının yanında bu özelliğin ekstra getirdiği tartışma eğilimi de vardır. Olaylara karşı ılımlı davranışlar sergilemek, sorunları konuşarak çözmek ya da uyumlu yaklaşmak yerine her zaman tartışarak problemlerin üstesinden gelmeye çalışması en belirgin özelliğidir. Bu tür özellikler kişiyi sosyal yaşamında da sıkıntıya sokmaktadır. Dik başlı olması da yanında cabasıdır.

Kova Burcu Takım Yıldızı

Kova burcu takım yıldızları burcu en fazla etkileyen noktalardan bir tanesi olarak gösterilebilir. Yıldızların ilk dekanında; Güney Balığı varken ikinci dekanadına baktığımızda adını yakından tanıdığımız ve yıldızdan alan kanatları ile dikkat çeken Pegasus bulunmaktadır. Kova burcunun yıldızları bir araya gelerek haç işaretini oluşturmaktadır.

Kova Burcu Genel Özellikleri Nelerdir?

Kova burcunun en önemli ve karşımıza çıkan özelliği sürekli değişmek istemesidir. Kova burçları kendilerini yenilemek ve hayatın şartlarına uygun düşecek hareketlerde bulunmak isterler. Bu yüzden de kendilerine güvenen ve hep değişmek isteyen burçlardan bir tanesi olmaktadırlar. Değişim isteklerinden kaynaklanan sebeplerde ötürü pozitif yaklaşımları çok fazladır. Hayata her zaman pozitif bakmak ve yorumlamak isterler. Kova burçlarının belirli planları, hedefleri vardır. Yaşları ve cinsiyetleri ne olursa olsun planları hep başarmaya odaklıdır. Zirvede olmak, başarmak onların en fazla arzu ettiği noktalardan bir tanesidir. Hiçbir zaman yenilmeye ve pes etmeye merak duymazlar. Hatta bir pes ediş durumunda kendilerini hemen yenileyerek değişim girişimine başvurmayı tercih ederler.

Kova Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Kötümser olmayan ve kesinlikle insanların iyiliklerini düşünen yapıları ile kova burcu erkeği kadınların dikkatini çekmeyi başarmaktadır. En kötü anlarda ve hatta damarına basıldığında bile kötü fikirleri akıllarından geçiremezler. İyi düşünceler hayatlarının en önemli noktalarını oluşturmaktadır. Hiçbir zaman kötü düşünmediklerinde sorun olacağını tahmin etmezler. Bu yüzden de kötümser yapıları yoktur.

Kova Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Kararlı yapısı ile dikkatleri toplayan kova burcu kadınları bu özelliği sayesinde birçok erkeğin ilgi odağı haline gelebilir. Ancak bunun yanı sıra, özgürlüklerine düşkün oldukları da aşikardır. Özgür olduklarından dolayı erkekler kova burcu kadınının özelliği törpülemeye, kendisine bağlamaya çalışmaktadır. Oysa bu durum ilişkiyi daha da çıkılmaz bir hale sokacağı bilinmesi gerekmektedir.

Kova Burcu Ünlüleri Hangileridir?

İsmail Cem Rauf Denktaş
Ajda Pekkan Mehmet Ali Erbil
Banu Alkan Abraham Lincoln
Candan Erçetin Bob Marley

Kova Burcu Nelerden Hoşlanır?

Kova burcuna sahip olan kadınlar ve erkeklerin ortak özelliği sosyal aktiviteye düşkün olmasıdır. Kova burcu yakınınızı neşelendirmek, vakit geçirmesini sağlamak ya da ona destek olmak istiyorsanız; evde durmasını sağlamayın. Onu dışarıya çıkararak bilmediği bir ortama götürün. Bu sayede kendisini daha iyi, eğlenceli ve aynı zamanda da pozitif hissedecektir. Dışarıdaki aktivitelerden çok hoşlanır.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net