Oğlak Burcu Özellikleri

22 Aralık ile 19 Ocak

Kimler Oğlak Burcu Olurlar?

Kış mevsiminin ilk burçlarından bir tanesi olan oğlak burcu hakkında merak edilenlerin tamamını sizler için araştırmaktayız. 22 Aralık ile 19 Ocak tarihleri arasında oğlak burçları doğar. Herkesin merak ettiği ve gerçek bilgiler öğrenemediği oğlak burcu için her detayı atlamadan sizlerle paylaşacağız. Bu yüzden de oğlak burcu olan ya da oğlak burcu arkadaşı olan herkes bilgi edinerek en gerçek bilgiler ışığında karakter analizi yapabilecekler. Hem olumlu, hem de olumsuz yanlar aşağıda sıralanmıştır.

Yönetici Gezegeni: Satürn
Element: Toprak
Nitelik Öncü
Uğurlu Sayıları: 2,8
Gün: Cumartesi
Uğurlu Taşı: Grena
Renk: Koyu Yeşil, Kahverengi
Tarot Kartı: Şeytan
Hayvan: Keçi ve diğer boynuzlular
Bitki: Karanfil, sarmaşık, çam, kavak
Kıymetli Taş: Karaelmas, kehribar
Kıymetli Maden: Kurşun

Oğlak Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Olaylar karşısında ani tepki vermeyen ve istenilen işleri en kısa süre içerisinde tamamlamayı kendisine hedef belirleyen burçlar arasında oğlak vardır. Oğlak burcu çalışkanlığı ile kendisini ortaya koyan bir burçtur. Bu burç ile siz de yaşamınızda yenilikler katabilir ve farkı görebilirsiniz. Ne kadar çalışkan olduklarını anca zaman geçirerek öğrenmeniz mümkündür.
 • Sırlarınızı, kötü ya da sevinçli anlarınızı paylaşmak için mutlaka birlikte olmanız gereken burç oğlak burcudur. Bunun sebebi, çok güvenilir yapılarının bulunmasıdır. Söylediğiniz herhangi bir sırrı hiçbir şekilde başkasına söylemez. Çok zor durumda kalsa bile sizin ikiniz arasındaki sır olarak kalır.
 • Verdiği kararları hep uygulamaya çalışır. Zaten belirli kararlar almadan hareket etmeyi çok sevmez. Eylemlerini yaparken, planlarken ya da gerçekleştirirken belirli kararlar alır. Aldığı kararların gerçekleşmesi için elinden geleni yapmaya hazırdır. Hem kararlı, hem de planlı olması sayesinde birçok kişinin sevdiği karakteristik yapı içerisinde karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.
 • Bazı planlar yapar ve bu planların gerçekleşmesi için belirli isteklerde bulunur. Hiçbir şey istemeyen ve herhangi bir fikri olmayan kişilerden değildir. Her konu hakkında mutlaka bir isteği, fikri ya da düşüncesi bulunmaktadır. Zaten fikirleri ve istekli olmasa hayatlarında bu kadar başarılı olamazlardı. Hep tekdüze bir yaşam içerisinde kendilerini bulurlardı.
 • Kararlarını verdikten sonra bu kararların gerçekleşmesi için elinden geleni yapıp ardından da bekleme aşamasına geçer. Bu bekleme aşaması zaman kapsamında uzun sürse bile oğlak burçlarının en önemli özelliği sabırlı olmalarıdır. Sabırlı olduklarından dolayı çok fazla sorun ya da sıkıntı yaşamazlar. Kararları, arzuları gerçekleşsin diye uzun bir süre de bekleyebilirler.
 • Hayatımızda çoğu zaman yenilikler ve olumluluklarla karşılaştığımız gibi olumsuzluklar ya da sonucu hüsran ile biten sebeplerle de karşı karşıya kalmamız çok normaldir. Bu normallik karşısında çoğu kişi ne yazık ki olumlu sonuçlarla karşılaşamaz. Ancak bir oğlak burcu olumsuzluklar karşısında ne yapması gerektiğini çok iyi bir şekilde bilmektedir. Azimli davranışlar sergilemektedir.
 • Bir kararını, sorumluluğunu ya da ödevlerini gerçekleştirirken her zaman disiplinli davranması gerektiğini çok iyi bilmektedir. Bu yüzden de disiplin oğlak burcu insanlarının en önemli hayat felsefesi şeklinde görülmektedir. Rastgele ve aniden gelişen olaylardan hoşnutluk duymayacakları için disiplinli davranmayı tercih ederler. Bu özellikleri sayesinde hayatları hep başarılı işlerle doludur.
 • Bu kadar düzenli, kararlı ve sabırlı olan bir kişinin diğer yandan da çok ciddi olması beklenir. Ancak, bu durum oğlak burçlarında tamamen farklı şekilde işlemektedir. Oğlak burçlarında espri gücü çok fazladır. Bu yüzden de karşısında bulunan kişileri bir anda güldürebilme ve eğlendirme ihtimali neredeyse %100 şeklinde onlarda beliren noktadır.

Oğlak Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Kararlı olması oğlak burçlarının olumlu gözüken özelliklerinden bir tanesi olsa bile bu kararlılık onlara dik başlı duruşu da beraberinde getirmektedir. İnsanların istediklerini kabul etmeyen, sadece kendi istekleri olsun isteyen oğlak burçları ne yazık ki bu anlamda olumsuzluk göstermektedir. Birçok kişi de yanlarında durmak istemeyip onlarla arkadaşlığını bitirmektedir.
 • Olaylar karşısında düşüncelerini yansıtırken hep iyiliğini düşünüyormuş gibi davransa da aslında hep kötülük isteyen tavırları ile ön plana çıkarlar. Yani, kendisinden başkalarının başarılı olmasını ve özellikle de para kazanmasını kaldıramayan yapıları vardır. Toplumsal anlamda onlara bu durum olumsuzluk katmaktadır ve çevrelerinde çok arkadaşları kalmayarak sosyalleşme alanında sıkıntı yaşarlar.
 • Bir kişiyle küstüğü ve dargınlık yaşadığı zaman kesinlikle bir daha o kişiyle barışmazlar. Bu da oğlak burçlarının ne kadar kindar yapıda bir kişilik olduğunu bizlere kanıtlamaktadır. Bozuştukları kişi akrabaları hatta eşleri bile olsa kindarlıkları aynı oranda devam etmektedir. Siz de bu tür davranışlardan hoşlanmıyorsanız; ne yazık ki oğlaklardan uzak durunuz.

Oğlak Burcu Takım Yıldızı

Sagitta takım yıldızı, oğlak burcu için vazgeçilmez ve neredeyse tüm özelliklerini belirleyen yıldızlardan bir tanesi olmaktadır. Sagitta takım yıldızı kuşağın ilk dekanında yer alırken; hedefe doğru hızlı bir ok gibi gitmeyi ön görmektedir. Oğlak burcunun son dekanına baktığımızda ise; Dolphin takım yıldızı vardır. Bu da onların kararlı yapılarına etki etmektedir.

Oğlak Burcu Genel Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcunun en belirgin özelliği kendisinden emin olmasıdır. Kendinden emin olma durumu hem erkeklerde, hem de bayanlarda karşımıza çıkabilmektedir. Bu yüzden de kendilerine güvenen yapıları onlara hayatları boyunca başarı elde etme yapılarını ortaya koymaktadır. Eğer başarılı bayanlar ya da erkeklerden hoşlanıyorsanız; oğlak burçlarını tercih etmeniz önem taşımakta ve size istediğinizi vermektedir. Oğlak burçlarının diğer özellikleri arasında ise; en başta soğuk görünmeleri ancak tanıdıkça çok sıcakkanlı oldukları yer almaktadır. İlk bakışta bir oğlak burcunu kendinize yakın hissetmezsiniz. Ancak onunla sohbet etmeye başlayıp bir yandan da yakın ilişkiler kurunca ne kadar ılımlı insanlar olduklarını anlayabilirsiniz. Bu yüzden en azından soğuk görünen oğlaklara bir sohbetle şans tanıyın.

Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Bayanlar çalışkan erkeklerden hoşlanırlar. Oğlak burcu erkeklerine göz attığımızda ise; en çalışkan erkeklerin bu grubun içerisinde yer aldığını görmekteyiz. Hep çalışmayı, azimli olmayı ve bir yandan da maddi, manevi anlamda başarı elde etmeyi isterler. Çalışkan olmaları ile birlikte huzurlarında da artış meydana gelerek mutlu bireyler arasında bulunurlar.

Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Erkeklerin çoğunun arzu ettiği kadın profili içerisinde dürüst ve yalan söylemeyen bayanlar yer alıyor. Dürüst bayan arayan erkeklerin ilk tercih ederek sohbet yapması gerekenler oğlak burcu kadınlarıdır. Bur burçtaki kadınlar dürüstlükleri ile ön plana çıkarlar. Ayrıca oğlak kadınları en neşeli olan bayan grubudur. En küçük şeylerden bile mutluluk duyabilirler.

Oğlak Burcu Ünlüleri Hangileridir?

Filiz Akın Kemal Derviş
Semra Özal Mustafa Sandal
Ali Kırca Şener Şen
Barış Manço Tuncay Şanlı

Oğlak Burcu Nelerden Hoşlanırlar?

Oğlak burcunun hem kadını, hem de erkeğinin ortak özelliği paradan hoşlanmasıdır. Maddi anlamda kendilerinin güçlü olduğunu hissetmek, kavramak ve bunu kanıtlamak onları mutlu eden bir gerçektir. Hayatında bazı kişiler onlar için çok değerlidir. Bu değeri yaşamak için onunla sohbet etmeniz yeterlidir. O yüzden de oğlak burcunun hoşlandıkları arasında arkadaşları ile konuşmak yer alıyor.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net