Terazi Burcu Özellikleri

23 Eylül ile 22 Ekim

Kimler Terazi Burcu Olur?

Sonbahara girdiğimiz zamanlarda karşımıza çıkan burç terazi burcudur. 23 Eylül tarihinde başlayan ve 22 Ekime kadar devam eden bu aralıkta doğan kişilerin burcu terazi olmaktadır. Terazi burcunun özelliklerini, kadınlardaki gösterdiği olumlu ve olumsuz özellikleri, aynı şekilde erkeklerde olumlu ve olumsuz özelliklerini yazımızın devamında görmeniz mümkünüdür.

Yönetici Gezegeni: Venüs
Element: Hava
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 6,9
Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Opal, Zümrüt
Renk: Mavi, Lila
Tarot Kartı: Aşıklar
Hayvan: Yılan, Kertenkele
Bitki: Badem, Selvi, Dişbudak, Gül
Kıymetli Taş: Koyu Zafir, Zebercet
Kıymetli Maden: Bakır

Terazi Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Terazi burcunun en önemli özelliği görsel anlamda kendisine çok düşkün olmasıdır. Tarzını en iyi şekilde yansıtabilmek için oldukça hassas tercihler yapar. Dışardan bakıldığı zaman bir terazi burcunu tanımak hiç de zor değildir. Kıyafet bakımından her zaman şık giyinmeyi ve bu kıyafetleri takılarla ve saç stili ile uyumlu şekilde desteklemeyi başarır.
 • Hassas ruhlu olan terazi burcu özellikle sanatsal olaylara ilgilidir. Bakarsınız bazen tiyatro faaliyetine katılır, bir bakarsınız enstrüman çalma konusunda kendisine bir kurs aramaktadır. Güzel sanatlar konusunda bu ilgisini hemen her faaliyette gösterebilmektedir. Bu da gerçekten entelektüel bir burç olduğunu göstermektedir. Bu özellik terazi burcunu diğer burçlardan ayıran özel bir yetenektir diyebiliriz.
 • Terazi burcu tam bir aşk burcudur. Bu özelliği ile romantizm duygusunu hat safhada yaşar ve yaşatır. Partneri ile olan uyumu her daim enerjik ve aşk kokan bir yapıdadır. Sevdiğini mutlu edebilmek için hemen her yerde ani bir romantizm hamlesi gösterebilir. Bu da terazi burcunun en önemli özelliklerinden bir tanesidir.
 • Terazi burcunun görselliğine düşkün oluşu onu dışardan görenlere karşı hemen ilgi odağı olabilme özelliği kazandırmaktadır. Bu da herkesin gözleri üzerinde olan çekici bir yapı kazandırmaktadır. İletişim konusunda da sorun yaşamayan terazi burcu çekici bir yapıya sahiptir. Böyle oluşu ile karşısındaki insanlar ile kolay ve uyumlu bir iletişim içerisinde olduğunu göstermektedir.
 • Terazi burcu isminden de anlaşılacağı üzere iyi ve ölçülü işler konusunda hassastır. En iyiyi ve doğruyu arayan yapısı ile idealist bir burç olduğunu gösterir. Kararlarını alacağı zaman iyi düşünür ve atacağı adımları çok sağlam atmak ve hata yapmamak için çaba harcar. Hem kendisini hem de karşısındakini üzmemek için bu çabasını sürdürür.
 • Terazi burcu yapı itibariyle karar alma aşamasında iken çok fazla kriteri değerlendirerek karar alır. Bu ilk başta dengesiz veya çok düşünen bir yapısının olduğu gibi algılanmış olsa da en iyi ve doğru kararları veren akıllı bir burçtur. Aklı ve mantığı sayesinde denge kurarak yaptığı işlerde başarıya gayret eder
 • Ülke meseleleri konusunda da aklı ve mantığıyla hareket eden terazi burcu dengeli adımları sayesinde iyi bir siyasetçidir. Yaptığı araştırmalar sayesinde siyasi düşüncelerini her daim zinde tutarak ülke meselelerinde yakın takipçi konumundadır. Bu yapısı sayesinde aslında liderlik vasfını da gösteren özel burçlardan bir tanesi olmayı en iyi şekilde hak ettiğini söylemek mümkündür.
 • Terazi burcu hem özel yaşantısında hem de iş ortamında iken çevresindeki insanları kırmamak için özel çaba harcar. Hemen her kesimde girdiği ortamdakilerle rahatlıkla uyum sağlar. Uyumlu yapısı sayesinde yaptığı işlerde hiç zorluk çekmeden başarıya ulaşabilen bir burçtur. Herkes tarafından sevilir ve girdiği ortamda hiç kimseyi tanımasa bile ortama rahatlıkla kısa sürede adapte olabilir.

Terazi Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Terazi burcunun en belirgin olumsuz özelliği kararsız görüntüsüdür. En doğru olan seçeneği ararken kırk kere ölçüp bir kere biçen yapısı sayesinde bu şekilde nitelendirebiliriz. Alacağı kararı tıpkı bir teraziye tartılmak için cisim koyulduğunda nasıl kollar dengeye gelene kadar zaman geçerse yapısı da bu şekle örnek verilebilir.
 • Duygular bakımından tıpkı bir deniz gibi karışık olan terazi burcu ilişkilerinde biraz alıngan yapıya sahiptir. Kendisinin hassas ve romantik yapısına karşı, karşı taraftan da aynı şekilde duygulu ve ince olmayı beklediği için çoğu zaman bulamadığı incelik karşısında alıngan yapısını gösterir. Aslında çok fazla alınganlık edilmemesi gereken durumlarda dahi ince ruhu sayesinde beklentileri karşılanmadığı zaman kolayca kırılabilir ve alıngan olabilir.
 • Dengeyi arayan bir yapısı olması sebebi ile bazen aldığı kararları çabucak değiştirebilen bir yapıya sahiptir. Böylelikle kararsız gibi görünür. Kimisine göre kararsız, kimisine göre çabuk karar değiştiren yapıda diye nitelendirilir. Kendi içinde var olan doğruları her daim canlı tutarak doğruyu arama isteği hiçbir zaman bitmeden devam eder.

Terazi Burcu Takım Yıldızı

Astrolojik olarak incelediğimiz zaman terazi burcunu etkileyen takım yıldızları vardır. Bu yıldızları şu şekilde başta Zuben al Ganubi yıldızını sayarsak daha sonrasında ise Zuben al Schemali isimli yıldızı sayabiliriz. Terazi burcuna en yakın olan takım yıldızının ismi ise Lupus-Kurt adı verilen takım yıldızıdır. Özellikle bu iki yıldız terazi burcunun karakterinde baskın rol oynamaktadır.

Terazi Burcu Genel Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcunu göz önünde bulundurduğumuz zaman en belirgin ve ismiyle doğru orantılı olan denge özelliğini görmekteyiz. Bu özelliği sayesinde adaletli olma noktasında son derece hassas bir burç olan terazi burcu adalet ile içli dışlı olan yapısı adaletin simgesi olarak bilinmesi ve yaşatılması ile süre gelmiştir. Sempatik ve sevimli yapıları ile insanları kolayca etki altına alabilirler. Paraya önem vermez ve önemli olan şeyin duygular olduğunu düşünürler. Terazinin en hassas olduğu duygu aşk duygusudur. Tam bir aile burcu olarak bilinir. Aile hayatında iyi bir anne veya baba olmanın yanı sıra çok romantik bir eş olmayı başarırlar. Eşlerine ve yuvalarına son derece bağlı olan terazi burcu bu konuda en belirgin burçtur.

Terazi Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Duygusal ve hassas bir yapıları vardır. Dürüstlüğe çok önem veren terazi burcu erkeği kadınların kalbine bu özellik ile taht kurarlar. Seçici olma konusunda fazla titiz olduklarından kararsız görünüme sahiptirler. Meraklı yapısının olduğunu söylemek de son derece doğru bir söz olabilir. Olayları en ince ayrıntısına kadar incelerler.

Terazi Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu kadını estetiğe ve görselliğe son derece önem veren bir burçtur. Bakımlı olmak doğasında vardır terazi kadınlarının. Maddi konulara önem verirler. Terazi burcu erkeğinin aksine kadınları paraya önem verir. Para onlara güzel olmak ve güvende olabilmenin anahtarı olarak bilinir. Bu yüzden de para kazanmak onların hayatlarında çok önemli bir yer tutmaktadır.

Terazi Burcu Ünlüleri Hangileridir?

Cem Özer Nurseli İdiz
Hülya Avşar Rahmi Koç
Tarık Akan Turgut Özal
İsmet İnönü Tarkan

Terazi Burcu Nelerden Hoşlanır?

Terazi burcu estetiğe önem verdiği için göze ve kulağa hoş gelen her şeye karşı özel ilgi beslerler. İyi giyinmek onların felsefesi halindedir. Beğendikleri müzikleri beğenerek ve özenle dinlerler. Sohbet etmeyi ve dostlarına zaman ayırmayı da son derece severek yaparlar. Sosyal aktivitelere katılarak vakit geçirmekten ve zamanlarını dolu dolu geçirmekten bir hayli keyif alırlar.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net