Yay Burcu Özellikleri

22 Kasım ile 21 Aralık

Kimler Yay Burcu Olur?

Yay burcuna sahip olanların doğum günleri 22 kasım tarihinden başlayarak 21 aralık tarihine kadar olan günlerden birinde doğanların sahip olduğu bir burçtur. Sonbahardan kışa geçildiği soğuk bir zamanı içine alan bir burçtur. Bu tarihlerin yay burcu olması soğuk olan bir zaman aralığını ısıtan bir yapının da sahibi olduğunu söyleyebiliriz.

Yönetici Gezegeni: Jupiter
Element: Ateş
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 5,7
Gün: Perşembe
Uğurlu Taşı: Turkuaz
Renk: Mor
Tarot Kartı: Denge
Hayvan: At
Bitki: Nergis, Karahindiba, Dut, Meşe
Kıymetli Taş: Lal
Kıymetli Maden: Teneke

Yay Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Yay burcu genel itibariyle incelediğimiz zaman hayattan keyif alan bir yapıya sahiptir. Hayatta ne yaşarsa yasasın bu keyfini yerinde tutmaya çalışır. Hayatı gerçekten tamamen mutlu ve keyifli yaşayabilmek için yönlendirmeye çalışır. Çevresindekilere her daim pozitif enerji yansıtarak onların üzerindeki negatifliği pozitif yöne çevirmeyi başarabilir. Bu yapısı ile herkes tarafından sevilen bir karakter olma özelliği kazandırır. Hayat dolu bir arkadaştır.
 • En önemli özelliklerinden bir tane olan iş bilme kendisinin taşımış olduğu en anlamlı özelliktir. En zor işleri bile bir şekilde başararak kendisini ispat eder. Öğrendiği işleri kendi yorumları katarak çok daha basite indirger. Başkalarının günlerce uğraş verdiği işleri çok basit bir şekilde halleder bazen işi bilir işe gitmez deyimini baştan yazar.
 • Hemen hemen bulunduğu her ortama çok iyi uyum sağlar. Böylelikle yay burcu herkesle kolaylıkla anlaşarak girdiği ortamları hiç yadırgamaz. Hayattan daha çok keyif almasını iyi bildiği için bu özelliğini girdiği her yerde çok iyi bir şekilde kullanır. Yediden yetmişe kadar yaşayacağı tüm zorlu süreçlerde bu özelliği sayesinde zorlukları kolayca aşar.
 • Yay burcu için adalet çok önemli bir yer tutar. İnsanlara karşı önyargılı olmaz ve kendisine karşı yapılan her hareketi çok iyi şekilde yargılar ve adalet terazisi hiç şaşmaz. Karşısındaki insanı hiç tahmin dahi edemeyeceği bir noktasından yakalar ve onu en iyi şekilde çözer tam bir yargılama makinesidir diyebiliriz.
 • Yay burcunu ilginç kılan özelliklerinden bir tanesi de felsefik bir karaktere sahip oluşudur. Her daim boş bir insan olmadığını belli eder. Bilgi sahibi olmadığı bir konuda bile ön sezileri sayesinde yaptığı yorumlarla konuya hakkimmiş izlenimi verebilecek kadar felsefi yönü ağırdır. Çevresine ışık tutan bir karakter olmayı başarır ve bu özelliği ile oldukça fazla sevilir.
 • Hayatı öylesine yaşar ki kimsenin bu yaşantıyı dizginlemesini istemez. Yay burcu özgürlüğüne fazlası ile düşkün olan bir burçtur. İlişkilerinde de özgürlüğünün kısıtlanması demek aslında ilişkinin olumsuz anlamda gelişmelere gebe olabileceği anlamına gelir. Bu sebeple yay burcu ile ilişkiniz olacaksa eğer bunları göz önünde bulundurmak gerekir.
 • Yay burcu hiçbir döneminde içine kapanık bir karakter olmamaya gayret gösterir. Hayatı boyunca yaptığı ve yapacağı her harekette dışa dönük oluşumlar sergiler. Çevresine her hareketiyle anlamlı bir ifade verebilir. Hiç içe dönük veya içten pazarlıklı bir karakter olamaz. Dobra dobra her şeyini paylaşır ve kimseden çekinmeyen özel bir karaktere hakim olmayı başarır.
 • Yay burcunun çılgın bir hayal gücü vardır. Hayal gücü sayesinde çok başarılı bir gelecek kurabilir. Kimsenin cesaret edemeyeceği konularda geleceği hayalleri ile yoğurarak iyi bir girişimci olabilir. Sıra dışı bir hayal gücü ile tüm başarılarında bu özelliğinin büyük payı vardır. Önce hayal eder ve herkesin imkansız diyebileceği bir konuyu hayata geçirerek taktirleri toplayabilir.

Yay Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Yay burcunun en dezavantajlı olduğu konu aşırı iyimser olmasıdır diyebiliriz. Kötü niyetli insanları kendisi gibi düşünerek bazen onların yaptığı olumsuzluklara bazen yenilebilme riski vardır. Kendisini hayatta gördüğü olumsuzluklar ile bu olumsuzluklarda aldığı dersler ile iyi bir tecrübe kazanır ve bunu iyi şekilde kullanabilirse bu olumsuz özelliğini avantaja çevirebilir.
 • Yay burcunun çekilmez denilebilecek olumsuz bir özelliğinden daha bahsetmek gerekirse aşırı kaprisli bir yapısı vardır. Özgürlüğüne düşkünlüğü ile bir arada düşünüldüğü zaman harbiden zor bir karakter olduğunu söyleyebiliriz. Eğer almak isteyip de başaramadığı bir konu olursa kaprisleri sayesinde çekilmez bir hale dönüşebilir. Onun bu halini görmek istemeyen partneri bu konuda hassas olması gerektiğini iyi bilmelidir.
 • Yay burcu hayatta giriştiği çoğu olaydan çabuk vazgeçerek hırstan uzak yapısı ile başarıyı kaçırabilir. Belki de en olumsuz özelliklerinden bir tanesi olan bu çabuk vazgeçme özelliği kendisine pek yakışmayan bir özelliktir. Partnerinin onun bu yapısını çok iyi bilerek artı kendisinin de hırslı biri olduğunu düşünürsek çift olarak çok başarılı bir yolda ilerleyebilirler.

Yay Burcu Takım Yıldızı

Yay burcunun takım yıldızına astrolojik açıdan göz atacak olursak ilk gözümüze Lyra-Harp gelir. Yayın hayattaki neşeli olmasını, mutlu yanını sembolize eden bir yıldızdır. Yayın yaşam enerjisini anımsatan en parlak yıldız Vega yıldızı da bu yıldız kümesinin içinde yer alır.

Yay Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Yay burcunun en genel özelliği hayatı seven yanıdır. Yay burcu hayatı seven ve her daim pozitif olmayı başaran bu yanı ile insanların ve olayların hep olumlu yanlarını görmeye çalışır. Hayatı severler ve yaşamları boyunca tüm yeniliklere açık oldukları için kendilerini her daim geliştirmeyi bilirler. Yay burçları özgüven itibari ile oldukça iyi durumdadırlar. Kendilerini bu sayede her zaman çok iyi hissederler. Gezegenleri Jüpiter’dir. Yay burcu ateş grubu içinde olduğundan pozitif düşünceler ile donatılmış bir yapının sahibidir. Yaptıkları her harekette ünlü olma çabaları içerisindedirler. Olumsuz bir özelliğini de eklemek gerekirse bazen insanları küçümseyebilirler. Aşırı özgüvenden kaynaklanan ufak hatalara düşebilirler. Zamanla kazanılan tecrübeler sayesinde bu olaydan başarı ile çıkabilirler.

Yay Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu erkeği özellikle entelektüel yapısı ile göze çarpar. Diğer insanlar arasında bu özelliği ile ilgi çeker. Meraklı ve iyi bir araştırmacı olmasının yanı sıra neşeli ve hayat doludur. Çevresindeki insanlar ile kolayca arkadaş olabilir. Dostlarına çok önem verir ve arkadaş canlısı bir yapıya sahiptir.

Yay Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu kadını da yay burcu erkeğinde olduğu gibi kültürel yapılı bir karaktere sahiptir. Zekasını iyi kullanarak espirili ve herkes tarafından sevilen bir karakter sahibidir. Hassas bir yapıya sahip olduğu için yay burcu ile ilişki içerisinde olan partnerin oldukça dikkatli olması özel gün ve geceleri atlamaması gerekir. Çok kırılgan bir yapısı olduğundan yay dikkatli olunması gereken bir bayandır.

Yay Burcu Ünlüleri Hangileridir?

Yahya Kemal Sertab Erener
Fatma Girik Atıf Yılmaz
Mehmet Ali Birand Hülya Koçyiğit
Aziz Nesin Zeki Müren

Yay Burcu Nelerden Hoşlanır?

Yay burcu hayal gücü sayesinde sanatsal faaliyetlerde başrolde bulunabilir. Özgürlüğü olan düşkünlüğü ile bilinen yay burcu tam bir doğa sever olarak karşınıza çıkabilir. Arkadaşları ile vakit geçirmeyi çok sever etkinlikten etkinliğe koşarken zamanın nasıl geçtiği anlamaz. Bu şekilde hayattan en iyi şekilde keyif almayı başarır da diyebiliriz.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net