Yengeç Burcu Özellikleri

22 Haziran ile 22 Temmuz

Kimler Yengeç Burcu Olur?

Yaz ayında doğan kişilerin büyük bir kısmı yengeç burcu olurlar. Farklı özellikler taşıyan ve karakterlerini yansıtan burçlar nedeni ile insanların merak ettikleri tüm özellikleri sizlerle paylaşacağız. Bir yengeç burcunun ne demek olduğu hakkında tüm bilgileri sizlere sunacağız. Yengeç burçları 22 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğan kişilerin burcu olmaktadır. Yengeç burcu olan kişilerin olumlu, olumsuz ve diğer özelliklerini aşağıda sizler için yazdık.

Yönetici Gezegeni: Ay
Element: Su
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 3,7
Gün: Pazartesi
Uğurlu Taşları: İnci
Renk: Beyaz, Deniz Mavisi, Gümüş
Tarot Kartı: Ay
Hayvan: Deniz Kabukluları
Bitki: Hazerfen, Nilüfer, Kenger Otu
Kıymetli Taş: Aytaşı, Amber
Kıymetli Maden: Gümüş

Yengeç Burcunun Olumlu Özellikleri Nelerdir?

 • Özellikle bayanlarda daha fazla öne çıkarak olumlu şekilde nitelendirilen naziklik yengeç burcunun hem kadınlarında, hem de erkeklerinde kendisini göstermektedir. Bir yandan hoş durmalarına, diğer yandan da kibarlık göstermelerine etki eden bu durum sayesinde insanların büyük bir kısmı yengeçleri nazik oluşları ile tanımaktadır. Bu yüzden de arkadaşları çok fazladır.
 • Nazik olmalarının yanı sıra hassas özellikleri de dikkat çekmektedir. Hassas olduklarından dolayı karşılarındaki kişilere de o hassasiyeti göstermeyi büyük bir ustalıkla başarmaktadırlar. Dolayısı ile de eğer kendinize hassas davranan bir arkadaşınız olsun istiyorsanız mutlaka yengeç burcu taşıyan kişilere dikkat etmeniz lazım. Onlar hem hassas olan hem de hassas davranan kişilerdir.
 • Hemen her burçların özellikleri arasında yer alan ve özellikle de yaz ayında doğan kişilerin sahip olduğu burçlarda daha fazla ilgi çeken sempatiklik özelliği yengeç burcunda da olmaktadır. Yengeçler hem sempatik, hem de çekici oluyorlar. Bu nedenle de bayanları da, erkekleri de kolayca karşı cinslerini etkileyebilme şansına sahipler.
 • İnsanlara ve olaylara karşı merhamet duygusu en fazla kabaran kişiler yengeç burçları olmaktadır. Bu burcu taşıyan kişiler merhametliklerini düşmanlarına karşı bile gösterebilirler. Tabi, çoğu zaman başlarına iş açan ve zarar gören taraf kendileri olsalar da, çoğu zaman bu durum onlara olumlu bir etki şeklinde dönmekte, huzurlu olmalarına yardım etmektedir.
 • Hayal kurarak iyi şeyler düşünmeyi en iyi şekilde başaran burçların başında yengeç burçları gelmektedir. Bir gün otururken ya da televizyon izlerken, hatta en zor zamanlarında bile düş kurmayı becerirler. Bu durum onlara hayattan zevk alarak mutlu bir yaşam sürmeyi getirmiştir. Hayal kurmanın olumlu yanlarının neredeyse tamamı yengeçlerde bariz şekilde gözlenmektedir.
 • Evlenilecek insanların başında da yengeçler gelmektedir. Yengeç burcu taşıyan kadınlarında annelik duygusu çok fazla şekilde göze çarparken; yengeç erkeklerinde ise; babalık duygusu bariz bir şekilde gözlenmektedir. Evlatlarına karşı büyük bir sevgi, karşılıksız özen beslerler. Bu yüzden de çocuğunuz olmasını istiyorsanız mutlaka bir yengeç arayışına girmeniz gerekiyor, diyebiliriz.
 • Vatanlarına karşı büyük bir sevgi beslerler. Özellikle yengeç burcu kadını ya da erkeği vatan konusunda daha cesaretli, sadık ve önemli gören kişilerdir. Bu yüzden de cesaretleri neticesinde bir ülkeyi bile kurtarabileceklerini bilmektedirler. Vatanlarına her zaman bağlıdırlar. Yaşadıkları yerin, memleketin ve ailenin önemini en iyi şekilde bilen burçlardan bir tanesi yengeçtir.
 • Maddi konularda da olumlu özellikler taşıyan yengeç burcu kadını ve erkeği tutumlu özellikler göstermektedirler. Boş yere ve kendisine lazım olmayan bir ürünü sadece moda olduğu için alan insanlar değillerdir. Bunun altında yatan en büyük etkense yuvalarına bağlı olmalarından gelmektedir. Yuvaya harcanarak parayı gereksiz yerlere harcamaktan kesinlikle çekinceleri vardır.

Yengeç Burcunun Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

 • Her ne kadar olumlu bir özellik gibi görünse yengeç burcuna sahip olan kişiler çok duygusal ve romantik yapıya sahiptirler. Çok duygusal olduklarından dolayı da çoğu zaman beklemediğiniz ve hatta ağlanmaması gereken anlarda bile ağlayarak gözlerinden yaşları akıtırlar. Bu yüzden sosyal yaşantılarında üzücü haber verecekler 10 kere düşünmekte ve değişik söyleme teknikleri bulmaya çalışmaktadırlar.
 • Duygusal ve romantik olsalar bile bu onların dağınık olduğu gerçeğini asla değiştirmez. Yengeç burcunu taşıyan bir erkeğin, kadının ev yaşamına göz attığınızda hoşunuza gitmeyecek birçok dağınıklık belirtisi bulursunuz. Çok dağınık olsalar bile bunu dışarıya yansıtmak istemezler. Ancak, her insan özellikle dağınıklığı sevmeyenler bu durumu kolayca anlarlar.
 • Acıma duygusu en fazla gelişmiş burçlardan bir tanesi yaz burçlarından olan yengeç burcudur. Acıma duygusu çoğu zaman olumlu özellik olarak algılansa da; yengeç burcu bireyleri kendilerine acırlar. En küçük bir pürüz ya da olumsuzluk karşısında hemen yakınarak kendilerini acındırmaya başlarlar. Bu yüzden de pek toplum arasında sevilmeyen noktaları vardır.

Yengeç Burcu Takım Yıldızları

Yengeç burcunun takım yıldızlarına baktığımızda burcun; Praespei takım yıldızının içinde bulunduğunu görmekteyiz. Küçük Ayı takım yıldızının içerisinde yer alan Kutup Yıldızı ile bağlantılı olarak işlemlerini yapmaktadır. Bu yüzden de yengeç takım yıldızları son derece önem taşımaktadır. Argo yıldızı son dekanat içerisinde bulunarak en önemli yıldızlardan bir tanesi olduğunu göstererek yengeç burcunu etkilemektedir.

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu kişilerinin genel özellikleri arasında ön plana çıkan ve onların hayatlarını büyük ölçüde etkileyen noktalardan bir tanesi kıskanç olmalarıdır. Çok kıskanç olduklarından dolayı mutlaka zarar görürler. Kendi akrabalarını hatta kardeşlerini bile kıskanabilirler. Bu yüzden de yengeç burcunun en baştaki özelliğinin onlara kıskançlık yüzünden başına gelmeyenin kalmamasıdır, diyebiliriz. Sağlıkları açısından çok fazla sorun yaşamayan ve bu yönüyle imrenilecek özelliklere sahip olan yengeç burçlarının sağlık açısından tek problemleri kilo sorunudur. Kilo almaya müsait olan vücut yapıları bulunduğundan dolayı özellikle yengeç kadınları bu noktada biraz huzursuz olmaktadır. Kilo almaların en temel sebebi de; su grubuna bağlı burçlardan bir tanesi olmalarıdır.

Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcunu taşıyan erkeklerin en önemli özelliği kibar olmalarıdır. Kibar olduklarından dolayı bayanların ilgisini fazlası ile çekerler. Çoğu bayana kibar olduklarından dolayı çekici bile gelirler. Erkeklerin bir diğer özelliği de dürüst olmalarıdır. Dürüst olduklarından dolayı ve bayanların yalan konuşmayan erkeklerden fazlasıyla hoşlanması sonucunda en dikkat çeken erkeklerden bir tanesi olduklarını söyleyebiliriz.

Yengeç Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Yengeç burcu kadınlarının en başta dikkat çeken özellikleri ev hayatına verdikleri önem olmaktadır. Her kadın evine bağlı olmaz ancak; yengeç kadını tahmin edeceğinizden daha fazla şekilde evdeki yaşamlarına önem gösterirler. Bunun haricinde yengeç kadınları romantizmin zirvesini yaşayan bayanlardır. Romantik olmayı ve romantizmin baş gösterdiği ortamlarda bulunmayı tercih ederek karşımıza çıkarlar.

Yengeç Burcu Ünlüleri Hangileridir?

Sezen Aksu Reha Muhtar
Türkan Şoray Tan Sağtürk
Kenan Evren Bedrettin Dalan
Füsun Erbulak Tom Cruise
Vehbi Koç Lady Diana

Yengeç Burcu Nelerden Hoşlanır?

Yengeç burcu insanları diğerlerinden farklı olarak daha çok kimsenin bilmediği ya da duysa bile çözüme kavuşturamadığı gizemli konulardan hoşlanmaktadırlar. Bu yüzden de ilginç, gizemli ve sır dolu konularla ilgilenmesi onun çok hoşuna gitmektedir. Sosyal yaşantılarında sıradan insanlarda bir araya gelmek yerine daha çok modern ve entelektüel kişilerden hoşnutluk duyarlar.

elektroniksigarasepet.com - elektronikesigara.net - vaporesso e sigara - vaporesso revenger - gercekdusukhapi.net - iqosheetsmerkezi.com - büyüler kurtajfiyat.net iqosfiyat.net iskambilfali.net